حل مشکل تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران | فعالیت از سر گرفته شد

بنا بر اعلام سازمان توسعه تجارت، مشکل نمایشگاه بین المللی تهران حل شده و نمایشگاه‌ها فعالیت‌های خود را بطور کامل از سر گرفتند. 

حل مشکل تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران | فعالیت از سر گرفته شد

روز گذشته (یک شنبه) در شرایطی که به شکل همزمان چند نمایشگاه تخصصی کار خود را در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران آغاز کردند، ماموران پلیس راهور با مسدود کردن مسیر تردد بازدیدکنندگان اعلام کردند که با توجه به محدودیت‌های ترافیکی امکان برگزاری نمایشگاه در این محل وجود ندارد.

این در حالی بود که حدود 700 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران غرفه خود را فعال کرده بودند و با اقدام پلیس، امکان فعالیت کامل پیدا نکردند.

کامل‌تر بخوانید: شوک اولین روز برگزاری نمایشگاه پوشاک | سد معبر پلیس برای ورود به نمایشگاه

روز گذشته مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها، ضمن انتقاد از تصمیم پلیس، اعلام کرد که کار شرکت نمایشگاه‌ها قانونی بوده و پلیس راهور نباید چنین اقدامی می‌کرده است.

حسن زمانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها همچنین پیش بینی کرد که در صورت تداوم محدودیت‌ها، شرکت‌های داخلی و خارجی امکان شکایت از شرایط به وجود آمده را خواهند داشت و جریمه ارزی و ریالی برای ایران محتمل است.

به دنبال این اتفاقات، علی رضا پیمان پاک - رییس سازمان توسعه تجارت - به عنوان مسئول بخشی از امور نمایشگاهی کشور مذاکره خود را با پلیس راهور آغاز کرد و حالا این سازمان اعلام کرده که مشکلات به وجود آمده در این زمینه برطرف شده‌اند.

سازمان توسعه تجارت اعلام کرده: «ناهماهنگی با راهور سبب ایجاد مشکلاتی شده بود که با توجه به واگذاری تمشیت امور نمایشگاهها به سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان به منظور رفع این مشکلات و تدبیر سازوکارهای لازم برای برگزاری اصولی و مطلوب نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری با پلیس راهور مذاکره کرد.»

منبع: ایسنا

ارسال نظر