استفاده از نام های محلی برای واحدهای صنفی تهران ممنوع شد

رئیس پلیس اماکن تهران گفت استفاده از نام های محلی برای واحدهای صنفی تهران ممنوع است.

استفاده از نام های محلی برای واحدهای صنفی تهران ممنوع شد

سرهنگ نادر مرادی در خصوص نام‌گذاری واحدهای صنفی در پایتخت اظهار داشت: «مرجع نام‌گذاری واحدهای صنفی وزارت ارشاد است و طبق بخشنامه‌ای که این وزارتخانه به پلیس ابلاغ کرده است، واحدهای صنفی باید نامی که برای خود انتخاب می‌کنند حتماً فارسی باشد. برای مثال در تهران استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و…) برای واحدهای صنفی ممنوع است و این کار خلاف قانون است.»

وی افزود: «طبق دستورالعمل و بخشنامه‌ای که به پلیس اعلام شده است، اصناف باید از نام‌های محلی فقط در شهر و استان‌های مرتبط با آن نام استفاده کنند. برای مثال از اسم‌های ترکی باید در استان‌های ترک‌زبان استفاده شود و بار دیگر تأکید می‌کنم که طبق بخشنامه استفاده از این نام‌ها برای واحدهای صنفی پایتخت ممنوع است.»

رئیس پلیس اماکن پایتخت با بیان اینکه استفاده از نام‌های خارجی و لاتین هم برای واحدهای صنفی ممنوع است، گفت: «پلیس مجری قانون است و موظف به اجرای قانون. به همین دلیل هنگامی که واحدهای صنفی برای اخذ مجوز به ما مراجعه می‌کنند، اگر نامی به جز نام‌های فارسی برای مغازه خود انتخاب کرده باشند، به آن‌ها مجوز نمی‌دهیم.»

مرادی خاطرنشان کرد: «برخی از کسبه هم قبل از اخذ مجوز اقدام به نصب تابلو با اسم‌های ممنوعه می‌کنند که در صورت مشاهده حتماً با آن‌ها برخورد می‌شود.»

ارسال نظر