از امروز اتوبوسهای بین شهری ۸۰ درصد مسافر می‌گیرند (۱ آذر)

رییس سازمان راهداری از مسافرگیری ۸۰ درصدی اتوبوس‌های بین شهری از امروز یکم آذرماه همزمان با آغاز کنترل هوشمند فاصله‌گذاری اجتماعی در سفرهای جاده‌ای به شرط ارائه کارت واکسن یا تست پی. سی. آر ۷۲ ساعته خبر داد. 

از امروز اتوبوسهای بین شهری ۸۰ درصد مسافر می‌گیرند (۱ آذر)

مسافرگیری ۸۰ درصدی اتوبوسهای بین شهری از امروز

«داریوش امانی» امروز دوشنبه یکم آذر با اشاره به آغاز کنترل هوشمند فاصله‌گذاری اجتماعی در سفرهای جاده‌ای، افزود: «اتوبوس‌های بین شهری از امروز با ۸۰ درصد ظرفیت مسافرگیری می‌کنند.»

وی گفت: «افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که در سفرهای برون شهری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی) رخ داده است. بر این اساس در ناوگان اتوبوسی تا ۸۰ درصد، ظرفیت اتوبوس قابل افزایش بوده و در صورتی که واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد این ظرفیت به ۱۰۰ درصد هم خواهد رسید.»

همچنین بخوانید: کاهش قیمت بلیت هواپیما از اول آذر تصویب شد

اتصال به سامانه امید هنوز صورت نگرفته است

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اینکه آیا به «سامانه امید» برای کنترل هوشمند کرونا در حوزه سفرهای جاده‌ای متصل شده‌اید یا خیر، اعلام‌کرد: «این طرح به صورت پایلوت در استان قزوین اجرایی شده و متاسفانه هنوز اتصال به سامانه انجام نشده است.»

امانی گفت: «بر اساس ابلاغ ستاد کرونا از امروز به همراه داشتن کارت واکسن و یا در صورت فقدان کارت، ارائه تست پی. سی. آر ۷۲ ساعته برای خرید بلیت سفرهای جاده‌ای قطعی است.»

قیمت بلیت کاهش نمی‌یابد

وی درباره انتظار کاهش قیمت بلیت اتوبوس بعد از اجرای هوشمند فاصله گذاری اجتماعی، افزود: «امکان تعدیل قیمت وجود ندارد.»

امانی اضافه کرد: «بخش مسافری در دوران شیوع کرونا ۳ هزار میلیارد خسارت دید و شرایط برای تعدیل نرخ‌ها وجود ندارد، اما افزایش قیمت بلیت هم در دستور کار نیست.»

به گفته رییس سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای، ظرفیت اشغال صندلی اتوبوس ۱۲ و نیم نفر در سال است و اتوبوس هیچ وقت با ظرفیت کامل نتوانسته است سفر کند و همین هزینه‌ها را برای بخش مسافری افزایش داه است.

بر اساس جدیدترین مصوبه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا از ابتدای آذرماه پروتکل‌های جدید و سختگیرانه‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله سفرهای برون شهری به اجرا در خواهد آمد. ( محدودیت های هوشمند آغاز شد )

منبع: ایرنا

ارسال نظر