بازگشایی تئاترها و کنسرت‌ها از اول آذر

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با واکسیناسیون بالای ۹۰ میلیون نفر در کشور، از اول آذرماه مراکز هنری مثل کنسرت‌ها و سالن‌های تئاتر می‌توانند بازگشایی شوند.

بازگشایی تئاترها و کنسرت‌ها از اول آذر

محمدمهدی اسماعیلی که امروز ـ دوشنبه ـ ۱۷ آبان ماه در همایش پدافند غیرعامل و رسانه پایدار حاضر شد، در بخشی از صحبت‌هایش به واکسیناسیون بالای ۹۰ میلیون نفر در کشورمان اشاره کرد و اینکه بر اساس نظرسنجی انجام شده، ۷۰ درصد از مردم موافق بازگشایی فعالیت‌های اجتماعی هستند.

او در این راستا اعلام کرد، «امروز می‌توانیم بگوییم از اول آذر ماه مراکز فرهنگی هنری کنسرت ها و تئاترها می‌توانند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز به کار کنند.»

وزیر ارشاد در عین حال این نکته را هم متذکر شد که اگر به هر دلیل رنگ شهر از نارنجی به قرمز تبدیل شد، دوباره فعالیت ها را متوقف خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، پیش‌تر محمود شالویی، سرپرست معاونت هنری نیز از روشن شدن چراغ کنسرت‌ها خبر داده و عنوان کرده بود: «اکنون در دوران کرونا به مرور به مقطعی می‌رسیم که چراغ کنسرت‌های حضوری موسیقی روشن و امکان حضور مخاطبان فراهم می‌شود.»

او ابراز امیدواری کرده بود که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای ایجاد شرایط مطلوب سالن‌ها جهت میزبانی مخاطبان و واکسیناسیونی که به صورت عمومی و پرشتاب انجام می‌گیرد، به زودی شاهد برگزاری کنسرت‌های زنده باشیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر