مجلس در تلاش برای تصویب مالیات بر ارزهای دیجیتال

سخنگوی کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه مجلس به دنبال قانونمند کردن فعالیت در بخش رمزارزهاست، از تلاش برای تصویب مالیات بر ارزهای دیجیتال در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

مجلس در تلاش برای تصویب مالیات بر ارزهای دیجیتال

غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با بازار گفت: «اگر فعالیت در بخش رمزارزها قانونمند شود، مشخص می‌شود فردی که می‌کوشد تا رمزارز تولید کند، مجوز خود را از چه ارگانی دریافت کرده است.»

این نماینده مجلس تصریح کرد: «نباید اجازه دهیم این فعالیت به سمت زیرزمینی شدن حرکت کند و باید مبدأ تولید و مقصد آن تحت نظارت دولت باشد.»

وی با بیان اینکه فعالیت در بخش رمزارزها فعالیت ارزشمندی است و باید در این زمینه مالیات پرداخت شود، بیان داشت: «در این طرح می‌کوشیم تا مشخص شود فردی که قصد دارد در این بخش فعالیت کند، از کجا مجوز لازمه را اخذ کند و نهایتاً چه ارگانی باید نسبت به فعالیت صورت گرفته نظارت داشته باشد. لذا این‌ها همه مواردی است که دوست داریم روشن و شفاف شود.»

مرحبا تصریح کرد: «فعالیت رمزارزها اگر غیر از این باشد آسیب‌زا خواهد بود و به اقتصاد و مردم صدمه خواهد زد.»

جالب است بخوانید: معاوضه آپارتمان و پمپ بنزین با بیت کوین | وضعیت رمزارزها در ایران

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: «دریافت مالیات بر ارزهای دیجیتال محتمل هست و این مسئله طبیعی است. وقتی فردی یک اقدام و فعالیت تجاری را در کشور انجام می‌دهد و از آن فعالیت درآمد کسب می‌کند، باید حق و حقوق دولت را در این بخش بپردازد تا دولت از آن طریق هزینه‌های جاری خود را تأمین کند. به اعتقاد من رمزارز هم به عنوان یک فعالیت اقتصادی باید مالیات قانونی خود را به دولت بپردازد تا دولت امنیت این فعالیت و مواردی از جمله انرژی این حوزه را تأمین کند.»

او تأکید کرد: «بنابراین موضوع مالیات از بخش رمزارزها باید در قوانین دیده شود. البته هنوز در مراحل ابتدایی این موضوع در مجلس هستیم و حتماً دولت هم در این زمینه نقطه‌نظراتی دارد که باید آن‌ها هم دریافت شود و نهایتاً به یک نقطه‌نظر مشترک دست پیدا کنیم.»

ارسال نظر