سرمایه همراه اول به ۸۹۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت

اکثریت سهامداران حاضر در مجمع عمومی فوق‌العاده همراه اول، با افزایش سرمایه این شرکت موافقت کردند و سرمایه ثبتی شرکت ارتباطات سیار ایران به ۸۹۲۰ میلیارد تومان ‌‌‌‌‌افزایش یافت.

سرمایه همراه اول به ۸۹۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت

به گزارش کلیک به نقل از روابط عمومی همراه اول، مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح امروز (۲۳ بهمن) با حضور ۹۱ درصدی سهامداران و به ریاست علی بقایی، رئیس هیات مدیره این شرکت در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار شد.

در این مجمع با ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت شاخص‌های مالی همراه اول، به اهمیت دلیل ارائه پیشنهاد افزایش سرمایه چهار هزار میلیارد تومانی به شرح ۱۴۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و ۲۶۰۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران نیز پرداخته شد.

سیدعباس نوربخش، معاون مالی و تدارکاتی همراه اول با بیان اینکه اصولاً تصمیم به افزایش سرمایه اقدامی مثبت در راستای تأمین منافع آتی سهامداران است زیرا منابع مالی جدید در طرح‌های توسعه‌ای به کار گرفته می‌شود که در نهایت این طرح جدید منجر به کسب سود برای شرکت می‌شود، گفت: شرکت ارتباطات سیار ایران در سال‌های ۹۳، ۹۷، ۹۸ و ۱۴۰۰ به ترتیب افزایش سرمایه‌های ۲۰۰، ۵۶۰، ۹۶۰ و ۲۸۰۰ میلیارد تومانی انجام داده است.

امروز نیز با هدف بهره‌مندی از معافیت مالیاتی حدودا ۳۰۰ میلیارد تومانی، پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی از محل سود انباشته مورد موافقت سهامداران قرار گرفت و سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران با ۱۸.۶ درصد افزایش به ۸۹۲۰ میلیارد تومان ‌‌‌‌‌رسید.

همچنین افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به مبلغ ۲۶۰۰ میلیارد تومان به مدت دو سال در اختیار هیات مدیره شرکت قرار گرفت.

 

ارسال نظر