فدکس در رقابت با آمازون پلتفرم تجارت الکترونیک جدیدی راه‌اندازی می‌کند

فدکس، بزرگ‌ترین ارائه‌کننده خدمات انتقال بسته‌ها و محموله‌های پستی در ایالات متحده و جهان، پلتفرم تجارت الکترونیک جدیدی راه‌اندازی می‌کند.

فدکس در رقابت با آمازون پلتفرم تجارت الکترونیک جدیدی راه‌اندازی می‌کند

فدکس (FedEx)، بزرگ‌ترین ارائه‌کننده خدمات لجستیکی و انتقال بسته‌ها و محموله‌های پستی در ایالات متحده و جهان ظاهراً در حال راه‌اندازی پلتفرم تجارت الکترونیک جدیدی در رقابت با آمازون است.

این شرکت می‌گوید پلتفرم جدید این شرکت به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا تجربه جدیدی در سفارش محموله‌ها برای خود رقم بزنند.

براساس اعلام فدکس، این پلتفرم تجارت الکترونیک مبتنی بر داده‌های جدید، احتمالاً در پاییز سال آینده راه‌اندازی می‌شود. هدف پلتفرم جدید این شرکت کمک به کسب‌وکارها در مدیریت زنجیره تأمین، فروش به مشتریان و مدیریت تحویل است.

پلتفرم تجارت الکترونیک جدید فدکس پاییز سال 2024 راه‌اندازی می‌شود

در اطلاعیه منتشرشده از سوی فدکس به این موضوع اشاره شده است که این شرکت قصد دارد برخی ابزارهای تجارت فعلی FedEx را با پلتفرم جدید خود یکپارچه‌سازی کند. این موضوع باعث می‌شود مشتریان بتوانند تجربه جدیدی را در ارسال محموله‌های خود رقم بزنند و مدیریت سفارش‌ها وضعیت بهتری پیدا می‌کند.

«کریستینا میک»، مدیر روابط جهانی فدکس اعلام کرد که این پلتفرم جدید به فدکس کمک می‌کند تا بتوانند قابلیت‌های دیجیتالی بیشتری را به کسب‌وکارها ارائه بدهد.

پلتفرم جدید در حالی راه‌اندازی می‌شود که فدکس در زمینه لجستیک با آمازون رقابت می‌کند، و آمازون برای فدکس تهدید محسوب می‌شود. در سال 2019، فدکس از تمدید قرارداد خود در ارسال محموله‌های آمازون از طریق FedEx Express خودداری کرد. اواخر همان سال، آمازون فروشندگان خود را از استفاده از FedEx  برای تحویل برخی محموله‌ها در طول تعطیلات منع کرد. هرچند این ممنوعیت در سال بعد لغو شد.

فدکس و UPS جایگاه خود را نسبت به آمازون از دست داده‌اند. به‌طوری که آمازون در سال 2022 محموله‌های ارسالی بیشتری نسبت به هر یک از آن‌ها تحویل داده است. حالا باید دید با پلتفرم جدید این وضعیت به چه سمت‌وسویی می‌رود.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر