«سم آلتمن» دوباره مدیرعامل OpenAI شد؛ پذیرش تغییرات در هیئت‌مدیره

شرکت OpenAI در بیانیه‌ای اعلام کرد که مذاکرات مجدد با سم آلتمن موفقیت‌آمیز بوده است و او دوباره مدیرعامل این شرکت می‌شود.

«سم آلتمن» دوباره مدیرعامل OpenAI شد؛ پذیرش تغییرات در هیئت‌مدیره

پس از چند روز کشمکش و ناآرامی در OpenAI، حالا بالاخره رسماً اعلام شد که «سم آلتمن» دوباره به‌عنوان مدیرعامل به شرکت سازنده ChatGPT برمی‌گردد. هیئت‌مدیره نیز تغییراتی خواهد داشت و کار خود را در ابتدا با سه عضو جدید آغاز می‌کند.

صفحه رسمی OpenAI در شبکه اجتماعی ایکس در پستی اعلام کرد که سم آلتمن دوباره به‌عنوان مدیرعامل این شرکت شروع به فعالیت خواهد کرد. در این پست آمده است: «با سم آلتمن به توافق رسیدیم تا او به‌عنوان مدیرعامل به OpenAI برگردد.»

سم آلتمن با هیئت‌مدیره جدید به OpenAI برمی‌گردد

این اطلاعیه همچنین می‌گوید که هیئت‌مدیره جدید این شرکت از «برت تیلور» (رئیس)، «لری سامرز» و «آدام دی‌انجلو» تشکیل خواهد شد. البته انتظار می‌رود که در آینده افراد دیگری هم به هیئت‌مدیره اضافه شوند. در اطلاعیه OpenAI آمده است که به‌زودی جزئیات بیشتری دراین‌باره منتشر خواهد شد.

شرکت سازنده چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT جمعه همین هفته در خبری ناگهانی اعلام کرد که به‌خاطر عدم اطمینان به توانایی‌های سم آلتمن، او را از سمت مدیرعاملی برکنار کرده است و «میرا موراتی» جانشین موقت او می‌شود.

در ادامه اما انتقادات سرمایه‌گذاران، کارمندان و مدیران OpenAI باعث شد تا مذاکراتی برای بازگشت آلتمن به شرکت صورت بگیرد. اما این مذاکرات بی‌نتیجه بود و درنهایت «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت، اعلام کرد که آلتمن به غول فناوری ردموند می‌پیوندد تا مدیر تیم جدید هوش مصنوعی آن‌ها باشد.

از سوی دیگر، «امت شیر» به‌عنوان مدیرعامل موقت جدید OpenAI معرفی شد. اما از دیروز دوباره شایعاتی درباره احتمال بازگشت سم آلتمن به OpenAI منتشر شده بود و حالا به‌نظر می‌رسد که دور دوم مذاکرات درنهایت موفقیت‌آمیز بوده است و آلتمن دوباره مدیرعامل این شرکت می‌شود.

اکنون باید منتظر بمانیم تا با انتشار گزارش‌های بیشتر در این زمینه، ببینیم جزئیات این توافق چه بوده است و سم آلتمن چگونه قصد دارد به فعالیت دوباره در OpenAI مشغول شود.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر