مدیرعامل اخراجی OpenAI احتمالاً استارتاپ هوش مصنوعی جدیدی راه‌اندازی می‌کند

ظاهراً «سم آلتمن» قصد دارد همراه با «گرگ براکمن»، رئیس سابق OpenAI، استارتاپ جدیدی راه‌اندازی کند.

مدیرعامل اخراجی OpenAI احتمالاً استارتاپ هوش مصنوعی جدیدی راه‌اندازی می‌کند

«سم آلتمن»، مدیرعامل تازه اخراج‌شده OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT، ظاهراً به سرمایه‌گذاران اعلام کرده که درحال راه‌اندازی یک استارتاپ هوش مصنوعی جدید است.

براساس گزارش نیویورک تایمز، آلتمن قصد دارد این شرکت را همراه با شریک قدیمی خود، یعنی «گرگ براکمن»، رئیس سابق OpenAI، راه‌اندازی کند که روز جمعه در همراهی آلتمن از سمت خود کناره‌گیری کرد. هنوز جزئیات بیشتری در مورد این استارتاپ وجود ندارد، زیرا آلتمن و براکمن هنوز درحال برنامه‌ریزی برای آن هستند. منابع نیویورک تایمز همچنین ادعا کرده‌اند که برنامه‌های آن‌ها ممکن است هرلحظه تغییر کند.

هیئت‌مدیره OpenAI روز جمعه با اخراج ناگهانی سم آلتمن از سمت خود به‌عنوان مدیرعامل شرکت OpenAI، صنعت فناوری را شوکه کرد. تا جمعه شب و زمان اعلام تصمیم هیئت‌مدیره Open‌AI، آلتمن و براکمن درحال کار روی برنامه‌های خود برای جذب سرمایه‌گذاران بودند.

به گفته منابع، آلتمن و براکمن عصر جمعه را صرف طراحی شرکت جدید کرده و همچنین بررسی کردند که کدام‌یک از کارمندان Open‌AI می‌توانند به آن‌ها ملحق شوند. به گفته برخی منابع ناشناس، از جمعه تاکنون حداقل سه کارمند دیگر از OpenAI استعفا کرده‌اند.

سم آلتمن همچنین روز گذشته در شبکه اجتماعی ایکس نسبت به تصمیم هیئت‌مدیره OpenA‌I انتقاد کرد و نوشت:

«اگر شروع به ترک شرکت کنم، هیئت‌مدیره OpenAI باید برای ارزش کامل سهام من به دنبالم باشد.»

حمایت سرمایه‌گذاران از استارتاپ جدید مدیرعامل سابق OpenAI

نیویورک تایمز همچنین اشاره می‌کند که تاکنون چندین سرمایه‌گذار برجسته صنعت فناوری حمایت خود از آلتمن را نشان داده‌اند و قصد دارند از شرکت بعدی او حمایت کنند. «آلفرد لین»، سرمایه‌گذار شرکت Sequoia Capital که روی OpenAI و اولین استارتاپ آلتمن با نام Loopt سرمایه‌گذاری کرده است، در ایکس نوشت که مشتاقانه منتظر شرکتی است که جهان را متحول می‌کند و توسط آلتمن و براکمن ساخته خواهد شد. «اریک اشمیت»، مدیرعامل سابق گوگل نیز در پستی نوشت: «بی‌صبرانه منتظرم ببینم او در آینده چه می‌کند.»

منبع: دیجیاتو

 

 

ارسال نظر