باز و بسته کردن اپلیکیشن ها با حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس

به تازگی اطلاعاتی منتشر شده است که بیانگر این است که در دو گوشی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس سامسونگ، امکان باز و بسته کردن اپلیکیشن ها از طریق حسگر اثر انگشت این دو گوشی وجود دارد؛ البته هنوز نحوه انجام این کار مشخص نیست.

باز و بسته کردن اپلیکیشن ها با حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس

به گزارش کلیک ، در تصویر زیر که گفته می شود صفحه تنظیمات گلکسی اس ۸ است، گزینه ای برای باز و بسته کردن اپلیکیشن های گوشی با استفاده از حسگر اثر انگشت آن وجود دارد. در این صفحه که به زبان اسپانیایی است، بخشی وجود دارد که ترجمه فارسی آن "حرکات انگشت مختص حسگر اثر انگشت" می شود و در زیر آن جمله ای نوشته شده است که ترجمه فارسی آن "باز و بسته کردن اپلیکیشن ها و انجام کارهای دیگر با استفاده از حسگر اثر انگشت" می شود و کاربران می توانند این بخش را فعال و یا غیر فعال کنند.

در مورد مکان قرارگیری حسگر اثر انگشت دو گوشی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، نظرات متفاوتی وجود دارد؛ اما احتمالا به دلیل اینکه سامسونگ نمی خواهد هیچ دکمه ای در جلوی این دو گوشی باشد، این حسگر در پشت گوشی ها و در قسمت راست لنز دوربین آن ها تعبیه شده است که در این صورت مکان قرارگیری آن کمی غیر معمولی خواهد بود؛ زیرا در بیشتر گوشی هایی که حسگر اثر انگشت آن ها در پشت آن ها است، حسگر درست در زیر لنز دوربین قرار گرفته است و معمولا هم هنگام استفاده کاربران از گوشی، انگشت سبابه آن ها به صورت ناخودآگاه درست بر روی همین قسمت از پشت گوشی قرار می گیرد؛ اما در صورتی که این حسگر در جدیدترین پرچمداران سامسونگ در قسمت سمت راست لنز دوربین آن ها قرار گرفته باشد، کاربران برای اینکه انگشت آن ها درست بر روی حسگر قرار گیرد، باید کمی آن را حرکت دهند و ممکن است این کار باعث کثیف شدن لنز دوربین شود.

در گوشی پیکسل گوگل از حسگر اثر انگشت برای کنترل نوار نوتیفیکیشن ها استفاده می شود و در گوشی های میان رده Moto G5 و Moto G5 Plus موتورولا نیز حسگر اثر انگشت جایگزین دکمه های ناوبری اندروید شده است. سوایپ کردن به سمت چپ بر روی حسگر اثر انگشت این گوشی ها، همان کار دکمه Back را انجام می دهد و کاربران با سوایپ کردن به سمت راست می توانند به اپلیکیشن هایی که اخیرا اجرا شده اند، دسترسی پیدا کنند و با فشار دادن حسگر نیز می توانند به صفحه اصلی گوشی باز گردند؛ انجام تمام این کارها زمانی آسان است که حسگر اثر انگشت گوشی در جلوی آن تعبیه شده است؛ اما همانطور که گفتیم مکان قرارگیری این حسگر در جدیدترین پرچمداران سامسونگ به گونه ای است که کاربران نمی توانند به صورت کاملا راحت از آن استفاده کنند.

به هر حال هنوز مشخص نیست که کاربران این دو گوشی چگونه می توانند با انجام حرکات انگشت بر روی حسگر اثر انگشت، اپلیکیشن ها را باز و بسته کنند و یا کارهای دیگری انجام دهند. همانطور که می دانید این دو گوشی تنها دو روز دیگر رونمایی می شوند و برای اطلاع یافتن از این موضوع تنها باید دو روز دیگر صبر کنیم.

ارسال نظر