۴ نکته ای که در هنگام خرید قاب عکس دیجیتال نباید فراموش کنید

یک گجت رویایی را تصور کنید که مرور خاطرات مشترک ما و دیگران را آسانتر نماید قاب عکس دیجیتال یا آلبوم دیجیتال نام همان گجت است، این گچت پرطرفدار می تواند بهترین هدیه برای عزیزانتان باشد، اگر قصد خرید یک قاب عکس دیجیتال داشته باشید به چه مواردی باید توجه کنید؟

۴ نکته ای که در هنگام خرید قاب عکس دیجیتال نباید فراموش کنید

کلیک - سری به بازارهای لوازم دیجیتالی می زنیم و می بینیم که یک گجت این روزها بیشتر از هر وقت دیگر طرفدار پیدا کرده است. قاب عکس یا آلبوم دیجیتال همان گجت رویایی است که طی چند سالی که در بازار حضور دارد طرفداران فراوانی پیدا کرده است، قاب عکس های دیجیتال با قابلیت‌های کاربردی جذابی که دارند نه تنها مشکل تعدد آلبوم‌های کاغذی را رفع نموده‌اند، بلکه دارای امکاناتی می‌باشند که محبوبیت این کالا را برای کاربرانشان بیشتر نموده است. اما با توجه به اینکه این کالاها در تنوع زیادی و با برندهای گوناگونی به بازار عرضه شده‌اند، ممکن است انتخاب یک نمونه مناسب از بین مدل‌های موجود در بازار کار ساده‌ای نباشد. به همین خاطر در این بخش ما به برخی از نکاتی اشاره نموده‌ایم که هنگام خرید یک قاب عکس دیجیتال باید به آن توجه نمایید.

۱-به سایز قاب عکس دیجیتالی که انتخاب می کنید دقت کنید

اگر می خواهید قاب دیجیتال خوبی بخرید باید به سایز دستگاه و اندازه صفحه نمایش قاب عکس توجه نمایید. انواع قاب عکس در اندازه ۷ تا ۱۰ اینچی در بازار موجود است. البته سایزهای بزرگ‌تری هم موجودند که کمتر مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند، در کل قاب عکس‌های دیجیتالی ۷ و ۸ اینچی در سایز مناسب و مطلوبی هستند که مخاطبان زیادی هم دارند. البته علاوه بر این موضوع، باید به نوع صفحه نمایش و اینکه صفحه نمایش مات باشد یا براق توجه ویژه‌ای گردد.

قاب عکس دیجیتال

معمولا صفحه نمایش‌های براق به علت اینکه به دستگاه حالتی تبلت گونه می‌دهند و زیبایی بیشتری دارند، مورد توجه قرار می‌گیرند، اما صفحه نمایش‌های مات هم به دلیل اینکه کاربر را با مشکلات بازتابش نور و… مواجه نمی‌کنند از محبوب ها هستند. این صفخ=حات نمایش معمولا در دو نوع LED و LCD هستند که مدلهای LCD ارزانتر می‌باشند.

۲- قابلیت های فنی قاب عکس دیجیتال را فراموش نکنید

توجه داشته باشید که همچون خرید هر کالای دیجیتالی، در هنگام خرید به قابلیت‌های فنی دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید. قاب های دیجیتال در برخی از مدل‌های اتنها به نمایش عکس می‌پردازند و در مقابل برخی علاوه بر عکس قابلیت پخش فایل‌های ویدئویی را نیز دارند. برخی از قاب عکس‌های دیجیتالی هم همراه عکس و ویدئو موسیقی را نیز پخش می‌نمایند، در برخی نیز تراشه‌ای هوشمند قرار دارد که می‌تواند وضعیت عکس را در حالت افقی و عمودی تشخیص دهد تا به هنگام نمایش آنها، مشکلی برای کاربر پیش نیاید. برخی از قاب عکس های دیجیتال نیز به کنترل از راه دور و ورودی USB مجهز هستند و می‌توانند از طریق فناوری Wi Fi، به صورت بی‌سیم با دیگر دستگاه‌ها ارتباط برقرار نمایند. برخی از این قاب عکس ها مجهز به اسپیکر بوده و می‌توانند فایل‌های mp۳ و ویدئویی را هم پخش نمایند. همچنین می‌توان آنها را تنظیم کرده که عکس ها را به صورت اسلاید شو با فاصله زمانی مشخص نمایش دهند.

قابلیت های فنی قاب عکس دیجیتال

حتی در برخی از این قاب عکس های دیجیتال، می توان برای بارگذاری (upload) شماره رمز منحصر به فرد قاب را در وب سایت اختصاصی آن شرکت ثبت نمود، سپس از طریق رایانه خود و به کار بردن رابط کاربری این شرکت، تنظیمات و بارگذاری عکس‌ها را انجام داد. این قاب عکس ها می‌توانند از کارت‌های حافظه با فرمت‌های MS، MS Duo ، SD ، CF و XD پشتیبانی نمایند. همچنین این نمایشگرهای دیجیتال حافظه داخلی داشته و تنها تفاوت آنها مربوط به نمایشگرهایشان می‌گردد.

۳-به نحوه تغذیه انرژی قاب عکس دیجیتال توجه داشته باشید

قاب عکس‌های دیجیتال دارای دو نوع منبع تغذیه هستند، مدل‌هایی که دارای آداپتور بوده و مستقیم به پریز برق متصل می‌شوند که جابجایی این مدلها عملا بسیار محدود است و مدلهایی که با باتری‌های قابل شارژ و… کار می کنند، که در این مدل‌ها توجه و اهمیت دادن به طول عمر باتری دستگاه و عوامل این چنینی اهمیت زیادی دارد، زیرا ممکن است در صورت کوتاه بودن عمر باتری، کاربر با مشکل مواجه گردد.

۴-خصوصیات ظاهری قاب عکس دیجیتال را فراموش نکنید

این نکته را فراموش نکنید که باید قاب عکسی را انتخاب کنید که با دکوراسیون اتاق مورد نظر شما همخوانی داشته باشد.د، توجه به ظاهر آنها نیز اهمیت دارد، در حال حاضر نمونه‌های گوناگونی از این کالا با طراحی‌های خاص در بازار موجود است که این موضوع (انتخاب طرح و رنگ) کاملا سلیقه‌ای می‌باشد، اما بهتر است هنگام انتخاب دقت زیادی در این زمینه نموده و قاب عکسی را انتخاب کنید که با دکور خانه یا محل کارتان همخوانی داشته باشد.

قاب عکس دیجیتال

باشد.

ارسال نظر