اینترنت ۵G و آنچه تاکنون در خصوص آن منتشر شده است

 در فضای مجازی اخباری در خصوص نسل جدید اینترنت پر سرعت بی سیم به نام ۵G، سرعت و سایر مشخصات آن منتشر شده است. اما  آنچه تاکنون به عنوان مشخصات و قابلیت های این نسل جدید از اینترنت پر سرعت بی سیم منتشر شده است تنها مشخصاتی است که می تواند مبنای کار برای شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت باشد. بسیاری از کارشناسان معتقدند هنوز برای ارائه این نسل از اینترنت با توانایی های بالا راه درازی باقی مانده و نیاز به زیر ساخت های قدرتمند تری وجود دارد.

اینترنت ۵G و آنچه تاکنون در خصوص آن منتشر شده است

بسیاری از کارشناسان معتقدند هنوز برای ارائه این نسل از اینترنت با توانایی های بالا راه درازی باقی مانده و نیاز به زیر ساخت های قدرتمند تری وجود دارد.

به گزارش کلیک ، با وجود تمام فرضیه ها و آزمون های انجام شده بر روی نسل جدید اینترنت پر سرعت یعنی ۵G و انتشار خبرهایی مبنی بر ارائه این نسل از اینترنت به زودی در بسیاری از کشورها، هنوز مشکلات زیادی در خصوص ارائه اینترنت ۵G وجود دارد. البته توجه به واقعیت شکل گیری اینترنت بی سیم با سرعتی خارق العاده بسیار حائز اهمیت است. چندی پیش اتحادیه بین المللی مخابرات پیش نویسی در خصوص اینترنت ۵G منتشر کرد که در آن در خصوص قابلیت ها و نحوه کار این نسل جدید از اینترنت اطلاعاتی نوشته آمده است. با استفاده از اینترنت پر سرعت ۵G کاربر می تواند دانلودی با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه داشته باشد از طرفی سرعت آپلود با استفاده از این نسل از اینترنت در حدود ۵۰ مگابیت بر ثانیه است.

دسترسی به این سرویس در تمام مکان ها و شرایط امکان پذیر است. مثلاً کاربری که در قطار در حال حرکت با سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت نشسته است نیز می تواند از این سرویس و نسل جدی از اینترنت استفاده نماید.

نکته مهم این است که تمامی مراکز ارسال کننده سیگنال باید قادر به ارائه حداقل دان استریم در حدود ۲۰ گیگ بر ثانیه و آپ استریم در حدود ۱۰ گیگ بر ثانیه برای به اشتراک گذاری با کاربران باشند. همچنین این تکنولوژی می بایست قادر به پوشش ۱ میلیون دستگاه و یا حتی بیشتر در هر کیلومتر مربع باشد. البته به عقیده برخی از کارشناسان این تعداد دستگاه در صورتی است که تقاضا برای استفاده از اینترنت اشیا با استفاده از این نوع اینترنت حداقل باشد و از طرفی مسلماً در مناطق پر جمعیت تر شهری می بایست این تکنولوژی قادر به پاسخ گویی به تعدادی بسیار بیشتر از یک میلیون دستگاه در هر کیلومتر مربع باشد.

البته با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی می توان شاهد تغییرات و پیشرفت های زیادی در خصوص توانایی های این نسل از اینترنت پر سرعت بود و از طرفی هرچه این نسل از اینترنت پیشرفت بیشتری داشته باشد مسلماً کاربرد آن به خصوص در مواردی مثل اینترنت اشیا بیشتر خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که ارائه این نسل از اینترنت جتی با مشخصات و قابلیت هایی در سطحی که در حال حاضر در خصوص آن پیش نویس هایی آماده شده است نیز گام بزرگی است و تولید کنندگان تجهیزات مخابراتی می بایست تمام تلاش خود را برای ارائه تجهیزاتی مناسب برای استفاده از این نسل از اینترنت انجام دهند. همچنین این شرکت ها باید به این موضوع را در خاطر داشته باشند که با گذشت زمان این نسل از اینترنت مسلماً پیشرفت های زیادی خواهد داشت و تجهیزاتی که برای استفاده در این نسل از اینترنت طراحی و تولید می شوند می بایست به روز و هماهنگ با پیشرفت های آینده اینترنت پر سرعت بی سیم ۵G خواهد داشت.

ارسال نظر