راهکار جدید اپل برای جلوگیری از آسیب صفحه نمایش آیفون

اپل در جدیدترین پیتنت خود روش هایی را توضیح داده است که قصد دارد با استفاده از آن ها به کاربران در مورد ایجاد ترک خوردگی های جزئی در صفحه نمایش گوشی های آیفون که می توانند منجر به آسیب جدی آن شوند، هشدار دهد.

راهکار جدید اپل برای جلوگیری از آسیب صفحه نمایش آیفون

به گزارش کلیک ، اپل پیتنت های زیادی را به خود ثبت کرده است و اپلیکیشن های طراحی شده توسط این شرکت نیز واقعاً به نیاز کاربران پاسخ می دهند. اگر چه ممکن است تعداد زیادی از این پیتنت ها در آینده عملی نشوند؛ اما با این حال سمت و سویی برای طراحی و ساخت گوشی ها و مک بوک های این شرکت در آینده تعیین می کنند. تاکنون تعدادی از پیتنت های مهم این شرکت عملی شده اند که به مک بوک هایی با صفحه نمایش دوگانه و همچنین به کار گیری سیستمی متشکل از مواد تونل زنی کوانتومی برای گوشی های آیفون که باعث می شود تمام اجزای گوشی های آیفون حساس به لمس شوند، مرتبط می شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی پیتنتی از اپل بپردازیم که مربوط به ایجاد آسیب های جزئی در صفحه نمایش گوشی های آیفون و واکنش صفحه نمایش به آن ها می شود. برای دانستن جزییات بیشتر در مورد این پیتنت با ما همراه باشید.

امسال گوشی های پرچمدار مجهز به پردازنده های ۱۰ نانومتری می شوند که عملکرد و میزان بهره وری انرژی آن ها نسبت به پردازنده هایی که در چند سال گذشته عرضه شده اند، پیشرفت قابل توجهی داشته است؛ اما هنوز دو بخش اصلی گوشی ها یعنی صفحه نمایش و باتری آن ها دارای مشکلاتی هستند. هر چقدر هم که گوشی شما دارای سخت افزار قدرتمندی باشد، هنگامی که به شدت از آن استفاده می کنید، شارژ باتری آن سریعا تمام می شود و حتی ممکن است آسیب هایی نیز در صفحه نمایش آن ایجاد شود.

انتخاب باتری مناسب برای گوشی ها از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب باتری نامناسب برای گوشی گلکسی نوت ۷ منجر به ایجاد فاجعه بزرگی شد که همه ما در مورد آن می دانیم و قطعا این رسوایی بزرگ سامسونگ تا سال ها از ذهن کاربران پاک نمی شود.

اکنون اپل به دنبال ایجاد روش هایی است تا به وسیله آن ها کاربران را از آسیب دیدن محافظ صفحه نمایش گوشی های آیفون، مطلع کند. اپل در جدیدترین پیتنت خود که توسط اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا به ثبت رسیده است، به دنبال استفاده از حسگرهای موجود در صفحه نمایش و همچنین استفاده از حسگرهای جدید در صفحه نمایش گوشی های آیفون برای تشخیص ترک های خوردگی آن است.

در این پیتنت روش هایی تشریح شده است که اپل با استفاده از آن ها در مورد اتفاقاتی را که می توانند منجر به ایجاد شکاف و شکستگی در صفحه نمایش گوشی شود، به کاربران هشدار می دهد. در واقع اپل در این پیتنت به تشریح روش هایی برای جمع آوری اطلاعاتی می پردازد که با تعامل کاربر با گوشی های خود مرتبط می شود و فقط همین اطلاعات برای تعیین مواردی که می توانند باعث آسیب دیدن گوشی شوند، به کار گرفته می شود. چندین روش وجود دارد که اپل امیدوار است با استفاده از آن ها بتواند به این هدف دست پیدا کند. اپل در نظر دارد از حسگرهایی که در حال حاضر در صفحه نمایش گوشی های آیفون وجود دارند و همچنین حسگرهای پیزیوالکتریک (حسگرهایی که با استفاده از پدیده اثر فشار برقی، تعییرات ایجاد شده در فشار، دما، شتاب، مقاومت و یا نیرو را با تبدیل آن ها به بار الکتریکی، می سنجد) و چند دیود کوچک در انتهای صفحه نمایش، برای این کار استفاده کند.

هر سه ابزار به همراه یک حسگر حرکت سنج، وارد شدن ضربه به صفحه نمایش گوشی و آسیب دیدن آن را تشخیص می دهند. این ابزارها از توانایی تشخیص آسیب های جدی و ترک های جزئی را که در نهایت می توانند باعث آسیب دیدن صفحه نمایش گوشی شوند، نیز برخوردار هستند. به کارگیری این پیتنت جدید در گوشی های آیفون باعث می شود، ترک های خوردگی های جزئی قبل از اینکه منجر به آسیب جدی صفحه نمایش گوشی شوند، به راحتی تشخیص داده شوند.

ارسال نظر