هشدار اپل در مورد استفاده از کابل تبدیل USB-C به پورت Lightning

اپل به تازگی به کاربران گوشی های آیفون هشدار داده است برای متصل کردن وسایل دارای پورت USB-C به دستگاه های iOS خود، تنها از کابل تبدیل USB-C به پورت لایتنینگ تولید شده توسط اپل تحت عنوان MFi USB-C to Lightning cable استفاده کنند.

هشدار اپل در مورد استفاده از کابل تبدیل USB-C به پورت Lightning

به گزارش کلیک ، اگر صاحب این دستگاه گوشی آیفون، آیپد و یا آیپاد هستید، احتمالا برای خرید کابل تبدیل USB-C به پورت لایتنینگ در برخی از فروشگاه های اینترنتی جستجو کرده اید و متوجه شده اید که این کابل توسط چندین شرکت عرضه و تولید شده است؛ اما توصیه می کنیم از خرید این کابل ها جدا خودداری فرمایید؛ زیرا ممکن است باعث آسیب جدی به دستگاه iOS شما شوند. در ادامه دلیل این موضوع را بیان می کنیم

چنانچه از مک بوک Macbook Pro 2016 استفاده می کنید، برای اتصال لوازم جانبی خود به این مک بوک دو راه دارید؛ شما یا باید یک مبدل تهیه کنید که ساده ترین راه است و یا باید وسایل جدید مجهز به پورت و کابل USB-C تهیه کنید. چنانچه از کابل های USB-C استفاده کنید، دیگر مجبور به استفاده از مبدل نیستید؛ اما مشکلی که وجود دارد این است که کابل های عرضه شده توسط شرکت های اصلی تولید کننده آن ها؛ گران قیمت هستند و کابل تبدیل USB-C به پورت لایتنینگ نیز یکی از این کابل ها است؛ بنابراین شاید اینطور به نظر برسد که تنها راه حل خرید یک کابل تبدیل USB-C به پورت لایتنینگ که دارای قیمت مناسبی باشد، خرید کابل هایی است که توسط شرکت های دیگر تولید شده اند و دارای قیمتی مقرون به صرفه هستند.

با وجود اینکه اپل اجازه تولید مبدل های مختلف لایتنینگ برای گوشی های آیفون و همچنین آیپد ها و آیپادها را به شرکت های مختلف داده است، اما مبدل اصلی USB-C به پورت لایتنینگ را همچنان خود شرکت تولید می کند؛ بنابراین توصیه می کنیم از استفاده از کابل هایی که توسط شرکت دیگری غیر از اپل تولید شده است، به طور جد اجتناب کنید؛ زیرا استفاده از این کابل ها به دستگاه شما آسیب می زند. در صورت بروز این اتفاق، مراکز تعمیر اپل مبلغ زیادی بابت تعمیر دستگاه از شما خواهد گرفت؛ زیرا اپل هیچ گونه تعهدی برای جبران خسارات آسیب های ناشی از استفاده از لوازم جانبی دیگری به غیر از لوازم جانبی (MFI (Made for iPod/iPhone/iPad ندارد.

در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از کابل های تبدیل USB-C به پورت لایتنینگ در سایت آمازون به فروش می رسند که شرکت های سازنده آن ها مدعی هستند که این کابل ها کاملا با مک بوک ها و دستگاه های iOS شما سازگار هستند و به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید؛ اما باید بدانید که اپل هیچ یک از این کابل ها را تایید نمی کند و استفاده از آن ها ممکن است باعث آسیب جدی به مک بوک و یا دستگاه iOS شما شود.

خود شرکت اپل نیز اعلام کرده است که تعداد کابل های نامعتبر در بازار زیاد است و تنها لوازم جانبی MFI مورد تایید این شرکت هستند.

در حال حاضر دو نوع کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ توسط اپل عرضه می شود که یکی از آن ها با طول ۱ متر و به قیمت ۱۹ دلار عرضه می شود و دیگری با طول دو متر و به قیمت ۲۹ دلار عرضه می شود. شاید روزی اپل مجوز تولید این کابل تبدیل را نیز به سایر شرکت ها بدهد، اما در حال حاضر چنین مجوزی از سوی اپل صادر نشده است.

ارسال نظر