سیناپتیکز آمد؛ منتظر گوشی های زیبا باشید

شرکت Synaptics با ارائه یک اسکنر اثر انگشت کاملاً جدید، به تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و تبلت ها انگیزه و دلگرمی زیادی داده است تا نسبت صفحه به بدنه را در محصولات آینده خود افزایش دهند.

سیناپتیکز آمد؛ منتظر گوشی های زیبا باشید

حال نگاهی می اندازیم، به ویژگی های جدیدترین محصول دنیای فناوری و ببینیم آن چگونه دنیای گوشی های هوشمند آینده را به تصویر خواهد کشید.

به گزارش کلیک ، سری جدید حسگرهای اثر انگشت در ردیف محصولات Natural ID FS9100 قرار می گیرند. قابل توجه ترین ویژگی این حسگرهای جدید این است که آنها حتی می توانند از روی یک کاور صفحه نمایش با قطر یک میلی متر نیز اسکن انجام دهند. طبق گفته این شرکت، این نوع از حسگرهای جدید به طور ویژه برای دسترسی به اثر انگشت از جلو طراحی شده اند و با صفحه نمایش ۲٫۵ سانتی متری نیز به خوبی کار می کند. شاید این حسگرها همان حسگرهایی باشند که در گوشی های آیفون ۲۰۱۷ و گلکسی S8 سامسونگ عرضه خواهند شد، آنها در زیر صفحه قرار می گیرند و ضد آب هستند و حتی به انگشت های خیس نیز بدون مکث و تاخیر پاسخ می دهند.
آنتونی جیولی، معاون بازاریابی شرکت Synaptics درباره جدیدترین خانواده اسکنرهای اثر انگشت و این که آنها چگونه از نظر زیبایی شناختی آینده گوشی های هوشمند را تغییر خواهند داد، توضیح می دهد.

۴۷۰۹۰۵۲۶۵۷۰۰۱_۴۷۱۸۹۶۱۸۴۹۰۰۱_۴۷۱۰۰۸۹۰۰۶۰۰۱-vs

" خانواده حسگرهای اثر انگشت FS9100 شرکت Synaptics نماینده گروه جدیدی از فناوری حسگرهای اثر انگشت چشمی است که برای برآورده کردن نیازهای دستگاه های موبایل طراحی شده است، مانند قابلیت تصویربرداری از میان صفحه نمایش ضخیم ۲٫۵ سانتی متری. این موضوع علاوه بر این که پنجره جدیدی به روش های طراحی صنعتی می گشاید، همچنین تولید کنندگان تجهیزات اورجینال (OEM ها) را نیز قادر می کند تا کاورهای صفحه نمایش بادوام و بدون دکمه ارائه کرده و همچنین محصولات ضد آب را راحت تر عرضه کنند، در حالی که تولید صفحات نمایش کم بازده را نیز متوقف می کنند."

اگرچه هنوز قرار گرفتن این محصولات جدید در زیر صفحه نمایش های نسل بعدی گوشی های هوشمند و تبلت ها تایید نشده است، اما من به شخصه عقیده دارم که این خبرها نمی توانستند بهتر از این زمان انتشار یابند. با توجه به این که شایعات به شدت حاکی از آن است که آیفون ۸ و گلکسی S8 دکمه Home را حذف خواهند کرد و آن را با یک حسگر در زیر صفحه نمایش جایگزین خواهند کرد، کاملا اعتقاد دارم که ورود شرکت Synaptics به این حوزه همان چیزی است که برای تغییر ظاهر، احساس تجربی و عملکرد گوشی های هوشمند نیاز است.
این همچنین بدین معناست که گوشی های هوشمند حتی ظریف تر از قبل خواهند بود، اما بحث درباره آن را به زمان دیگری موکول می کنیم.

ارسال نظر