کاربران در حال ترک ویندوز ۷ به مقصد ویندوز ۱۰

ویندوز ۷، در طی یک سال ۹% از سهم بازار را از دست داد، ویندوز ۱۰ کاربران جدیدی پیدا کرد.

کاربران در حال ترک ویندوز ۷ به مقصد ویندوز ۱۰

به گزارش کلیک ، تلاش های شرکت مایکروسافت برای متقاعد کردن کاربرانش به ارتقای سیستم عامل خود به ویندوز ۱۰، چه به صورت اختیاری و چه با زور و اجبار، بالاخره نتیجه داد. فقط در طی مدت یک سال، یعنی از نوامبر ۲۰۱۵ تا نوامبر ۲۰۱۶، ویندوز ۷ تقریبا ۱۰% از سهم بازار را به نفع آخرین سیستم عامل شرکت مایکروسافت از دست داد.
طبق اطلاعاتی که در وبسایت NetMarketShare ارائه شده، در نوامبر ۲۰۱۵، ویندوز ۷ دارای سهم بازار ۵۶٫۱۱% بوده و در نوامبر ۲۰۱۶ این رقم به ۴۷٫۱۷% رسیده است.
بسیار جای تعجب دارد اگر کسی با پیشرفته تر بودن ویندوز ۱۰ مخالف باشد. بسیاری از کاربران ویندوز ۷ گفته اند به این دلیل سیستم عامل خود را ارتقا نمی دهند که معتقدند ویندوز ۱۰ به اندازه کافی پایدار نیست. البته اگر بخواهیم بر اساس این افت قابل توجه در سهم بازار ویندوز ۷ قضاوت کنیم، باید بگوییم کاربران ویندوز ۷ در حال پیاده شدن از این کشتی هستند.
به نظر می رسد شرکت مایکروسافت شرایط را به گونه ای مدیریت کرده که بتواند کاربران بیشتر و بیشتری را در مورد ارتقای سیستم عامل هایشان به نسخه های جدید ویندوز متقاعد کند. خیلی دور از ذهن نیست اگر بگوییم سلاح مرموزی که پشت موفقیت ویندوز ۱۰ پنهان شده، صبر و شکیبایی است. در نوامبر ۲۰۱۵، ویندوز ۱۰ سهم ناچیز ۹ درصدی در بازار داشت، اما در نوامبر ۲۰۱۶ ، ۲۳٫۷۲% سهم بازار را به خود اختصاص داده است.
البته ویندوز ۷ تنها قربانی ویندوز ۱۰ نیست. سیستم عامل بسیار محبوب دیگری که در طی سال گذشته درصد قابل توجهی از سهم بازار خود را از دست داده، ویندوز XP است. ویندوز XP در نوامبر ۲۰۱۵ دارای سهم بازار ۱۰٫۵۹% بود، اما در ماه گذشته این رقم به ۸٫۶۳% رسید.
با نگاه به این اعداد و ارقام می توانیم نتیجه بگیریم که ویندوز ۷، نمونه جدید ویندوز XP نیست. کاربران ویندوز ۷ بیشتر از کاربران ویندوز XP مستعد تغییر سیستم عامل خود هستند. در حالی که دسته دوم کاربران مایلند سیستم عامل قدیمی و خوب خود را حفظ کنند.
شرکت مایکروسافت ویرایش جدید ویندوز ۱۰ را در اوایل سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد کرد. اگر همین روند نفوذ ویندوز ۱۰ در بازار را در نظر بگیریم، به نظر می رسد نسخه ارتقایافته آن محبوبیت این سیستم عامل جدید شرکت مایکروسافت را به سرعت افزایش خواهد داد. مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز ۱۰ قصد دارد ویندوز ۷ را در طی یک سال از گود رقابت خارج کند.
در مورد شیوه افزایش نرخ مقبولیت ویندوز ۱۰ چه نظری دارید؟

ارسال نظر