غوغای لنوو در فروش گوشی هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۶

شرکت لنوو از جمله شرکت هایی است که اخیراً لپ تاپ های بسیار قدرت مندی را وارد بازار لپ تاپ دنیا کرده است. علاوه بر لپ تاپ و کامپیوترها، این شرکت در تولید تلفن همراه و تب لت نیز فعالیت دارد. امسال این شرکت توانسته است حدود ۱۴ میلیون تلفن همراه به فروش برساند ولی نه تحت عنوان لنوو.

غوغای لنوو در فروش گوشی هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۶

به گزارش کلیک، شرکت لنوو که بیشتر برای کامپیوترها و لب تاپ هایی که تولید می کند مشهور است، توانسته است ۱۴ میلیون تلفن همراه را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی به فروش برساند. این میزان حدود ۲۵ درصد بیشتر از تعداد تلفن همراهی است که این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ توانسته بود به فروش برساند. اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند چیزی فراتر از علاقه مندی کاربران به تلفن های هوشمند این برند باعث شده است که این شرکت افزایش ۲۵ درصدی در فروش داشته باشد.

اما فروش تنها فعالیت تجاری شرکت لنوو نیست که اخیراً گسترش یافته است، بلکه توزیع و ارسال تلفن های همراه هوشمند در آسیا و هندوستان که توسط این شرکت انجام شده است در حدود ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش یافته است و از طرفی فروش موتورلا در دو سال گذشته رشدی حدود ۴۰ درصد داشته است.

تلفن های هوشمند Moto Z بیشترین سهم را در میان تلفن های همراه شرکت موتورلا کهت توسط لنوو به فروش رسیده است از آن خود کرده اند. شرکت لنوو عقیده دارد در حدود ۳ میلیون تلفن هوشمند Moto Z تا روز تولد یک سالگی اش به فروش برسد. از جمله فعالیت های دیگر لنوو در زمینه تلفن همراه عقد قرار داد با شرکت ایندیه‌گوگو است. این قرار داد به برنامه نویسان و توسعه دهندگان تلفن های همراه کمک می کند تا ایده های خود را برای تولید تلفن همراه Moto Mode که قرار است در آینده نزدیک تولید آن شروع شود، مطرح کنند و با سازندگان این تلفن هوشمند بیشتر و راحت تر در تعامل باشند.

تجارت اینترنتی از دیگر مواردی است که شرکت لنوو توانسته است در آن به رشد قابل توجهی دست یابد. در آمد این شرکت از طریق تجارت اینترنتی در حدود ۱۵۷ میلیون دلار تنها در چهار ماه اخیر سال ۲۰۱۶ میلادی بوده است. در کل می توان گفت بازار موبایل توانسته است برای شرکت لنوو در چهار ماه اخیر سال ۲۰۱۶ حدود ۲ میلیارد دلار در آمد به همراه داشته باشد که اگر ۱۵۶ میلیون دلار ضرر این شرکت را هم از این میزان در آمد کم کنیم باز هم به ۴/۴ درصد افزایش در آمد این شرکت نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی برای این شرکت می رسیم که رقم قابل توجهی است.

با تمام این تفاسیر و آمارها به نظر می رسد شرکت لنوو قصد دارد از این پس گوشی های موتورلا را با نام لنوو P2 به بازار عرضه کند. شاید این اقدام دلیلی بر تصمیم اولیه این شرکت مبنی بر عاملیت فروش تلفن های همراه موتورلا بوده باشد. تلفن های همراه موتورلا از جمله تلفن های همراهی است که در چین طرفداران زیادی دارد و بخش زیادی از فروش این تلفن ها توسط این شرکت در چین به فروش رسیده است. البته به عقیده بسیاری از کارشناسان تلفن ها و تبلت های تولیدی خود شرکت لنوو همچنان نتوانسته است درصد زیادی از فروش تلفن همراه است شرکت در دنیا را به خود اختصاص دهد و در واقع طرفداران زیادی را نتوانسته است به خود جلب کند.

هرچند همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا شایعات در خصوص P2 و Moto M به واقعیت می پیوندد یا نه تا بتوان در مورد آینده شرکت لنوو اظهار نظر کرد.

ارسال نظر