هشدار تولیدکنندگان برای فیلترهای تقلبی

از فیلترهای تقلبی برای یخچال خود استفاده نکنید. این پیامی است که انجمن لوازم خانگی(AHAM) با یک کمپین جدید اعلام کرده است.

هشدار تولیدکنندگان برای فیلترهای تقلبی

به گزارش کلیک، این انجمن و ۱۷ تولید کننده بزرگ لوازم خانگی اعلام کردند فیلترها ممکن است اسم برند و لوگوهایی داشته باشند که معتبر به نظر برسند اما بسیاری از آن‌ها واقعی نیستند. ممکن است خانواده شما آبی را بنوشند که به اندازه کافی استاندارد نباشد.

رئیس AHAM ، جوزف ام. مک گوایر در بیانیه ای گفت "فلیترهای تقلبی که برچسب های فریب آمیز دارند، هر روزه توسط کانال های آنلاین به فروش می رسند. در بسیاری از موارد این فیلترها شبیه یک برند به نظر می رسند اما با امنیت و ساختار استاندارد تولید نشده اند."

جیل نوتینی، رئیس پیشین ارتباطات و بازاریابی AHAM گفت "همه موافق‌اند اگر مصرف کننده از خطرات استفاده از فیلترهای تقلبی آگاه باشد، بهتر می تواند از خرید چنین محصولاتی جلوگیری کند.

طبق اظهارات این کمپین، آب آشامیدنی ایالات متحده می تواند حاوی سرب، جیوه، آزبست، آفت کش، حشره کش و دارو باشد. زمانی که فیلترهای اصل می‌خرید، این وسیله توسط بنیاد ملی علوم(NSF) تایید شده اما فیلترهای تقلبی ممکن است حتی آزمایش نشده باشند.

مک گوایر افزود "در مورد کیفیت و امنیت آب آشامیدنی با فیلترهای خریداری شده آنلاین هیچ تضمینی وجود ندارد و مصرف کنندگان باید فیلترهای مطمئن را انتخاب کنند."

از مواردی که هنگام خرید باید به آن دقت شود، قیمت محصول است. زمانی که قیمت خیلی خوب به نظر می‌رسد باید به آن مشکوک شد. هیچ دلیلی وجود ندارد برای تصفیه آب آشامیدنی، صرفه جویی کنید.

ارسال نظر