تغییرات جدید در فروشگاه های اپل

طی تصمیمی که اخیرا شرکت اپل گرفته است، تغییرات جدیدی در برخی از فروشگاه های این شرکت رخ داده که می تواند منجر به افزایش رضایت کاربران در هنگام انتخاب و خرید محصول شود.

تغییرات جدید در فروشگاه های اپل

به گزارش کلیک، گوشی های آیفون برای مدت طولانی به میزهای فروشگاه های این شرکت وصل شده بودند. این عمل باعث خواهد می شد تا توانایی کاربر در تست گوشی به حداقل برسد و او نتواند به راحتی با گوشی کار کند یا حتی برای آزمایش، آن را در جیب خود قرار دهد و این حالت را حس کند. اما حالا همه چیز تغییر کرده است. زیرا اپل در حال جمع آوری این بندهای اتصال دهنده گوشی به میز است.

این شرکت در حال حذف کردن کابل های امنیتی است که به نوعی آیفون ها را به میزها قفل می کردند. به طوری که دیگر این کابل ها بر سر راه مشتریان نخواهند بود و مانع ارتباط آن ها با دستگاه ها نخواهند شد.

طبق گفته های Cnet اپل ظاهرا نگران این قضیه نیست. زیرا در صورتی که شخصی بخواهد دستگاهی را از فروشگاه خارج کند، گوشی آلارم خواهد داد و اگر آن شخص آن گوشی را با خود ببرد این شرکت می تواند آن گوشی را کاملا بلا استفاده کند و از کار بیندازد. در نتیجه اگر کسی تصمیم به دزیدن این گوشی های آیفون کند چیزی جز یک دستگاه از کار افتاده عایدش نخواهد شد. این احتمالا بدین معنا است که اپل با استفاده از نرم افزار خاصی دستگاه هایش را کنترل و مسیریابی می کند. اگر چه روش کار این نرم افزار هنوز برای ما دقیقا روشن نیست.

البته گفتی است که سایر محصولات اپل همچنان با کابل های امنیتی به میز متصل هستند و این تغییر جدید فعلا از پرچم دار این شرکت یعنی آیفون ۷ و از فروشگاه شهر لندن آغاز گردیده است. این کابل ها از دو فروشگاه دیگر که در بریتانیا مستقر هستند نیز حذف شده است. علاوه بر این ۹to5Mac گزارش داده است که یک فروشگاه در کانادا نیز به چنین اقدامی دست زده است.

جدا از بحث حذف کردن کابل ها از آیفون ها ، طراحی جدید این شرکت در ویترین های فروشگاه های اپل با گل و گیاه به معنای شبیه سازی town square است. هم چنین این شرکت قصد دارد تا فروشگاه جدیدی را روبروی دفتر مرکزی سامسونگ در کره جنوبی احداث کند.

همانطور که می دانید شرکت اپل گوشی های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را در ماه سپتامبر همراه با سری دوم ساعت اپل عرضه کرد. اما شایعه هایی نیز در مورد برنامه اپل درباره تغییرات جدید در کامپیوترهای Mac در پاییز امسال به گوشی می رسد.

ارسال نظر