خبر بد برای کسانی که نمی خواهند ویندوزشان را ارتقا دهند

سری جدید پردازنده‌های اینتل و AMD که بر پایه‌ی معماری «کیبی لیکKaby Lake »و ZEN ساخته شده‌اند، فقط از ویندوز۱۰ پشتیبانی می‌کنند.

خبر بد برای کسانی که نمی خواهند ویندوزشان را ارتقا دهند

به گزارش کلیک، مایکروسافت رسما تایید کرد که پردازنده‌های جدید اینتل و AMD روی سیستم‌های عامل قدیمی‌تر از ویندوز ۱۰پشتیبانی نخواهد کرد، این خبر برای بسیاری از مردم که ویندوز ۷ یا ۸ دارند و نمی‌خواهند به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند، خوب به نظر نمی‌رسد.

لازم به ذکر است که مایکروسافت قبلا در پستی رو وب‌سایت‌اش نوشته بود: "ویندوز ۱۰ تنها سیستم عاملی خواهد بود که روی پردازنده‌های سری Kaby Lake اینتل، پردازنده‌های ۸۹۹۶ شرکت کوالکام و سری Bristol Ridge شرکت AMD پشتیبانی خواهد شد."

اکنون اگر این سوال برای شما پیش آمده باشد که اگر بخواهید روی ویندوز ۷، که از نظر بیشتر افراد هنوز هم بهترین سیستم عامل مایکروسافت است، از پردازنده‌های سری هفت اینتل استفاده کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد. باید جواب دهیم که به غیر از مایکروسافت و اینتل کسی جواب این سوال را نمی‌داند، اما خبرها حاکی از آن است که منبعی به وب‌سایت PC World گفته است کسانی که از ویندوزهای قدیمی‌تر از ۱۰ استفاده کنند، از پشتیبانی و بروزرسانی‌های امنیتی برخوردار نخواهند بود. با این حال پیش‌بینی می‌شود برخی از قابلیت‌های جدید پردازنده‌های جدید روی سیستم‌های عامل قبلی کار نکنند و به مشکل برخورد کنند.

در همین راستا اینتل نیز رسما تایید کرده است که راه‌اندازها یا همان Driverهای سری Kaby Lake را برای ویندوزهای ۷ و ۸ عرضه نخواهد کرد، چون مایکروسافت این جازه را به آن‌ها نداده است.

اگر اوضاع اینگونه باشد تصور می کنیم که باز هم بتوان به راحتی از پردازنده‌های جدید اینتل و AMD روی ویندوز ۷ هم استفاده کرد، اما خبری از پشتیبانی نخواهد بود و اگر به مشکلی برخورد کنید، نمی‌توانید سراغ اینتل یا مایکروسافت را بگیرید و از آن‌ها پاسخ بخواهید.

بعضی از کارشناسان اظهار کرده اند که این کار به اصرار مایکروسافت و به دلیل افزایش فروش ویندوز ۱۰ صورت گرفته است. ویندوز ۷ هنوز هم برای بازی کردن، بهترین سیستم عامل مایکروسافت است و بسیاری از بازی‌ها البته به جز بازی‌هایی که جدیدا عرضه می‌شوند، هنوز هم با ویندوز ۱۰ مشکل دارند.

با این وضع باید دید که مایکروسافت چه تدبیری برای ادامه کار می اندیشد.

ارسال نظر