پلی استیشن ۴پرو ۸ گیگابایت حافظه دارد

دوباره اطلاعات جدیدی از پلی‌استیشن ۴ پرو فاش شد. شرکت سونی بنا به دلایلی تصمیم گرفته‌است که میزان رم این دستگاه همان ۸ گیگابایت باشد.

پلی استیشن ۴پرو ۸ گیگابایت حافظه دارد

به گزارش کلیک، مسایسو ایتو مدیر بخش مهندسی شرکت سونی در آخرین مصاحبه‌اش جزئیاتی در مورد علت انتخاب ۸ گیگابایت رم برای این کنسول قدرتمند ارائه کرده است.

ایتو توضیح داد در صورت تغییر در ظرفیت مموری دستگاه این امکان وجود داشت که سازندگان براساس ظرفیت جدید بوجود آمده اقدام به ساخت بازی‌های خود نمایند که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در سازگاری عناوین بوجود می‌آورد، به همین دلیل شرکت سونی تصمیم گرفت که میزان رم این دستگاه همان ۸ گیگابایت باشد.

او همچنین به این موضوع مهم اشاره کرد که دستورالعمل‌های ساخت پلی‌استیشن ۴ شامل دو موضوع حیاتی است، یکی آنکه یک بازی خاص برای پلی‌استیشن ۴ پرو ساخته نشود و دوم آن که بازی خاصی برای پلی‌استیشن ۴ ساخته نشود.

طبق گفته آقای ایتو، سونی خواستار تامین تنظیمات مناسب گرافیکی برای پلی‌استیشن ۴ و پلی‌‌استیشن ۴ پرو بوده است وی خاطرنشان کرد که در مورد پرو شاهد انعطافی در تنظیمات گرافیکی هستیم.

وی افزود: با آنکه پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو هر کدام سطح‌های مختلفی از عملکرد را ارائه می‌کنند اما کلیات آنها یکسان باقی مانده است.

در ارتباط با رقابت این دو دستگاه در گیم پلی حالت چند نفره، او اعلام کرد که از سازندگان خواسته شده است که مزیت خاصی را برای بازیکنان پلی‌استیشن ۴ پرو در نظر نگیرند.

آقای ایتو در پاسخ به سوالی که احتمال شناخت بهتر افراد از فاصله دور بواسطه وجودرزولوشن بالاتر در این دستگاه امکان‌‌پذیر خواهد بود؟ جواب داد: که اگرچه قضاوت بهتر مربوط به عملکرد سازندگان خواهد بود ولی دستورالمعل‌های موجود جزئیات کوچک را دیکته نمی‌کنند.

پلی استیشن ۴ پرو دوباره هیجان جدیدی به دنیای بازی‌های رایانه‌ای وارد‌ می‌کند و طرفداران آن بشدت از تحولات و خبرهای آن استقبال می‌کنند.

ارسال نظر