کامیون های خودران ولوو به زیر زمین می روند

تاکنون شرکت‌های خودروسازی، ماشین‌های خودران را در جاده‌ها آزمایش کرده‌اند. اکنون ببینید شرکت ولوو قصد انجام چه‌کاری را دارد.

کامیون های خودران ولوو به زیر زمین می روند

به گزارش کلیک، کامیون‌های ولوو اعلام کرده است که این پاییز و طی یک سال و نیم آینده کامیون‌های خودران از سری کامیون‌های FMX خود را در معادن زیرزمینی Boliden واقع در سوئد آزمایش کند.

ولوو برای سرگرمی به زیرزمین نمی‌رود. بلکه به دنبال این است که بفهمد فناوری خودران را می‌توان در مناطق محدود جغرافیایی استفاده کرد یا خیر. و جایی محدودتر و خشن‌تر از معادن زیرزمین یافت نمی‌شود.

volvo-selfdriving

این معدن تا چه حد محدود است؟ این معدن ۱۳۲۰ متر زیرزمین است. به نظر می‌رسد FXM ها تحت چالش قرار گیرند. آن‌ها مجهز به سنسورهای مبتنی بر رادار و لیزر هستند که از معدن نقشه تهیه کند.

زمانی که نقشه تهیه شود، کامیون به اسکن ادامه داده و هر مسیر متوالی را کنترل می‌کند که درک خود را از مسیرها افزایش دهد. اگر یکی از کامیون‌ها با یکی از شش سنسور امنیتی خود به مشکل بربخورد و دیگر نتواند حرکت کند، بیش از هشت‌دهم مایل در زیرزمین باقی نمی‌ماند. پس‌ازاینکه یک اعلان هشدار ارسال می‌کند، از راه دور توسط یک اپراتور انسان در مرکز مدیریت حمل‌ونقل معدن جابجا می‌شود.

البته اطلاعاتی که ولوو جمع‌آوری می‌کند، تنها برای ماشین آلان معدن استفاده نمی‌شود. داده‌های کامیون‌های خودران برای بهبود ماشین‌های جاده‌ای نیز استفاده خواهد شد. پس‌ازاین ولو در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ به ماشین‌های تمام خودران سطح ۴ برسد.ظاهرا مطالبی که در زیرزمین می‌آموزد به افزایش امنیت درروی زمین کمک خواهد کرد.

ارسال نظر