باخت سنگین و بدموقع سامسونگ

شرکت سامسونگ به دلیل انفجار باتری Galaxy Note 7 فرصت رقابت را از دست داد و میلیون ها کاربر که آماده جایگزین کردن گوشی های قبلی خود بودند، اکنون به محصول جدید اپل چشم دارند.

باخت سنگین و بدموقع سامسونگ

به گزارش کلیک، شرکت سامسونگ اعلام کرد به دلیل مشکلات مربوط به باتری Galaxy Note 7 فعلا عرضه این محصول را متوقف می کند. این شرکت، همچنین فراخوانی را برای استرداد و تعویض گوشی های به فروش رفته منتشر کرد.
شرکت سامسونگ دو هفته قبل Galaxy Note 7 را به بازار عرضه کرد و در این مدت کوتاه حدود ۲٫۵ میلیون دستگاه از آن به فروش رفت. اکنون زمان بسیار حساسی برای شرکت سامسونگ محسوب می شود، زیرا از یک طرف شرکت اپل در شرف رونمایی از جدیدترین گوشی iPhone است و از طرف دیگر مشکلات باتری Galaxy Note 7 تمام موفقیت سامسونگ را در فروش این گوشی هوشمند، تحت الشعاع قرار داده و وجهه این شرکت بزرگ را خدشه دار کرده است.
این اولین بار نیست که سامسونگ در تولید سری محصولات Note دچار مشکل می شود. سال گذشته کاربران از مشکلاتی که در پی جاگذاری اشتباه قلم در گوشی Note5 ایجاد می شد، شکایت داشتند.
پیش از این، عرضه ردیاب شرکت Fitbit Force و تبلت Shield محصول شرکت Nvidia نیز به دلیل اشکالات فنی متوقف شده است. شرکت اپل نیز در سال ۲۰۱۰ با بحران مشابهی روبه رو شد و کاربران گوشی iPhone 4 به دلیل غیرفعال شدن ناگهانی آنتن خارجی این گوشی، از عملکرد آن ناراضی بودند. شرکت اپل میلیون ها دلار صرف تولید قطعات محافظ و قاب های جدید کرد، اما هرگز گوشی های خود را مسترد نکرد. اما جریان استرداد و جایگزینی گوشی های Galaxy Note 7، امری پیچیده و بسیار دشوار است. این شرکت هنوز راهکار مناسبی را برای اجرای فرآیند جایگزینی گوشی ها ارائه نکرده است، اما واضح است که در جریان جمع آوری جدیدترین محصول خود از قفسه فروشگاه ها، متحمل خسارات سنگینی خواهد شد.
تحلیلگران معتقدند با این اتفاق ناخوشایند، شرکت سامسونگ فرصت را از دست می دهد و میلیون ها کاربر که آماده جایگزین کردن گوشی های قبلی خود بودند، اکنون به محصول جدید اپل چشم دارند.

ارسال نظر