حسگری که مانع زمین خوردن سالمندان می شود

یکی از مهم‌ترین خطراتی که افراد سالمند را تهدید می‌کند خطر زمین‌ خوردن است.این تهدید بیش از همه برای بانوان مسن که خطر شکستگی لگن خاصره در آنها می‌تواند منجر به مرگ شود اهمیت دارد.

حسگری که مانع زمین خوردن سالمندان می شود

به گزارش کلیک، اکنون دانشمندان دانشگاه میسوری موفق ساخت یک سیستم حسگر شدند که تغییرات در سرعت راه رفتن و طول گام‌های سالمندان را اندازه‌گیری کرده و با پیش‌بینی احتمال افتادن افراد مسن از وقوع آن جلوگیری می‌کند.
علاوه بر این مزیت مهم این اختراع جدید، این حسگر قادر است به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی قبل از وقوع حادثه هشدار ‌دهد و آنها پیش از بروز یک آسیب می‌توانند از آن جلوگیری کنند.
براساس گزارش سایت انگجت، این حسگر می‌تواند با بررسی داده‌های به دست آمده از تغییر در نوع راه رفتن و اندازه گام‌ها تا ۳ هفته پیش از وقوع این اتفاق آن را پیش‌بینی کند.

ویژگی مهم این نوآوری این است که بر خلاف بسیاری از حسگرهای حرکتی، کاربران نیازی به پوشیدن چیزی ندارند و می‌توان این حسگر را در هر نقطه از خانه قرار داد.
این محققان پژوهش خود را در Western Journal of Nursing Research به چاپ رساندند. و علاقمندان به این بحث می‌توانند با مراجعه به این ژورنال علمی از چند و چون این اختراع جدید آگاه شوند.
با این اختراع هم می‌توان جان افراد زیادی را نجات داد و هم با مراقبت از آنها به طول عمر افراد مسن می‌افزاید.مزیت بزرگ این فناوری جدید این است که با وجود آن افراد سالمند می‌توانند با اعتماد به نفس بیشتری قدم بردارند.و زندگی سالم‌تری نسبت به گذشته داشته باشند.

ارسال نظر