ربات ها در فوتبالدستی هم انسان را شکست دادند

محققان مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان یک سیستم رباتیک فوتبال‌دستی ساخته اند که همه بازیکنان انسانی دارای مهارت متوسط را شکست می‌دهد.

ربات ها در فوتبالدستی هم انسان را شکست دادند

به گزارش کلیک، فوتبال‌دستی یک بازی سریع و فرح‌بخش برای همه سنین است. اما اگر افراد زیادی را برای بازی در دسترس ندارید، پلت‌فرم جدید محققان در لوزان می‌تواند به شما کمک کند.

این فناوری شامل یک فوتبال‌دستی رباتیک است که در آن، پیراهن سفیدها توسط بازیکن انسان و آبی‌ها توسط ربات کنترل می‌شوند.

در این فناوری که به عنوان پلت‌فرم تحقیقاتی برای کارشناسی و کارشناسی ارشد ساخته شده، دانشجویان یک پلت‌فرم رایانه‌ای را برای فوتبال‌دستی توسعه می‌دهند. فوتبال‌دستی رباتیک از سال‌ها پیش مورد استفاده بوده، اما بروزرسانی‌های جدید باعث افزایش سرعت، دقت و قدرت سیستم شده است.

تاکنون این ربات توانسته همه بازیکنان انسانی دارای مهارت متوسط را شکست بدهد.

موتورهای خطی دینامیک بالای این سیستم که مشابه انواع مورد استفاده در خط تولید محصول هستند، به سرعت بازیکنان تیم ربات را در حالت ضربه زدن قرار می‌دهند. سپس یک موتور دیگر به چرخاندن بازیکن برای شوت زدن می‌پردازد.

سازندگان اذعان کرده‌اند که دقت میلیمتری و سرعت بسیار بالای سیستم باعث شده که ربات‌ها بر انسان برتری داشته باشند.

البته این سیستم تنها می‌تواند از یک استراتژی بسیار ساده استفاده کند. نرم‌افزار کنترگر می‌تواند توپ را زمانی که در سوراخی در یک سمت میز قرار گرفته، شناسایی کند و سپس به بازوی رباتیک مناسب فرمان بدهد تا آن را در مقابل پای یک بازیکن قرار داده و آن را با تکیه بر سرعت و نیروی مورد نیاز، به سمت دروازه شوت کند.

به گفته محققان، این سیستم در حال حاضر مانند یک بدن‌ساز با مغز بسیار کوچک است، اما این ربات باید علاوه بر برخورداری از قدرت، بتواند حریف را فریب داده، از مقابل بازیکنان تیم مقابل توپ را عبور بدهد و مسیر توپ شلیک شده از سوی حریف را پیش‌بینی کند.

آن‌ها برای دستیابی به این اهداف، کار نصب یک سیستم پیگیری لیزری را روی این ربات آغاز کرده‌اند که موقعیت دسته‌های حریف انسانی را تشخیص می‌دهد. محققان همچنین به دنبال انجام رقابت بین ربات‌ها به منظور آزمایش استراتژی‌های مختلف در نرم‌افزار کنترل سیستم هستند.

ارسال نظر