۳۷ درصد گیمرهای ایرانی را بانوان تشکیل می دهد

طبق تحقیقات جدید انجام شده توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای ایران، حدود ۲۳ میلیون نفر از ایرانیان به انجام بازی های رایانه ای می پردازند.

۳۷ درصد گیمرهای ایرانی را بانوان تشکیل می دهد

به گزارش کلیک، از این ۲۳ میلیون نفر، حدود ۵۳ درصد به طور مرتب از بازی های ویدیویی استفاده می کنند.

در سال های اخیر صنعت بازی های رایانه ای در ایران جهش بزرگی داشته است و اکنون این کشور یکی از بزرگترین بازارهای رو به رشد بازی های ویدیویی را در خاورمیانه دارد. بسیاری از بازی سازان ایرانی، بازی ها رده بالای خود را در بازار های بین المللی منتشر کرده اند و همچنین بازار داخلی نیز بازی های بومی ساخته شده را با آغوش باز پذیرفته است. طبق آمار رسمی، این صنعت اکنون در ایران ۱۳۰ میلیون دلار ارزش دارد و هم ناشران داخلی و هم خارجی به سختی در حال رقابت هستند تا سهم بزرگتری را از این صنعت از آن خود کنند.

طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده، کشور ایران دارای ۲۳ میلیون گیمر است که از این تعداد حدود ۵۳ درصد به طور مرتب به انجام بازی های رایانه ای می پردازند. طبق این آمار، گوشی های هوشمند و تبلت محبوب ترین دستگاه ها برای انجام بازی هستند و پس از آن رایانه های رومیزی، کنسول ها و لپ تاپ به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

در سال های اخیر بازی های مثل کلش آف کلنز با بیش از ۵٫۵ میلیون کاربر در ایران توانسته اند موفقیت چشمگیری را در این کشور کسب کنند. بازی های مثل smash-hit و Pokemon Go نیز بر خلاف این که هیچ گاه به صورت رسمی در بازار ایران عرضه نشده اند، موفقیت زیادی را به دست آوردند تا جایی که بازی Pokemon Go توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای مسدود شد.

آمار دیگر نشان می دهد که ۳۷ درصد از گیمر های ایرانی خانم ها هستند. در دسترس بودن آسان دستگاه های دستی باعث افزایش چشمگیر این آمار در سال های اخیر شده است. طبق اطلاعات منتشر شده، نوجوانان ایرانی بین ۱۲ تا ۱۹ سال بزرگترین دسته گیمر های ایرانی را تشکیل می دهند.

Gamers-in-Iran

ارسال نظر