هشدار! آیفون خود را سریعاً به روزرسانی کنید

نقص امنیتی موجود در دستگاه های آیفون باعث می شود که هکرها اطلاعات محرمانه شما را فقط از طریق یک پیام متنی پیدا کنند.برای اینکه از این آسیب در امان باشید باید نسخه فعلی سیستم عامل گوشی خود را ارتقا دهید.

هشدار! آیفون خود را سریعاً به روزرسانی کنید

به گزارش کلیک، شرکت اپل بخش عمده ای از حفره های امنیتی خود را که به هکر ها اجازه می داد تا به اطلاعات محرمانه ای همچون کلمات عبور کاربران دسترسی پیدا کنند، برطرف کرده است.

این نقص امنیتی به این صورت بود که هکر یک پیام متنی را که شامل یک فایل عکس بود، برای کاربران آیفون می فرستاد.

هنگامی که نرم افزار های گوشی در حال پردازش عکس هستند، این فایل به بخش های آسیب پذیر دستگاه همچون نرم افزار های قابل دانلود نفوذ می کند و سپس کد های مخربی را درون این نرم افزار ها اجرا می کند به طوری که گیرنده متوجه هیچ چیزی نخواهد شد.

متخصصان امنیتی هشدار داده اند که در حین این که گوشی شما در حال پردازش عکس برای دیدن آن است و یا از طریق عکس به وب سایتی ارجاع داده می شوید، هکر می تواند به حافظه گوشی شما دست یابد و اطلاعاتی همچون کلمات عبور ایمیل ها یتان را پیدا کند.

این آسیب پذیری مربوط به این است که چه طور نرم افزار های آیفون می توانند فایل های تصویری خاصی را باز کنند که به آن TIFF می گویند، که عکس را به صورت معمولی نشان می دهد، یعنی این که کاربر متوجه هیچ گونه تغییری نمی شود.

این نقص امنیتی سایر دستگاه های Ios و نرم افزار های OS X Mac را نیز تحت تاثیر قرار خواد داد. این مشکل در مک بحرانی تر است چون آیفون اجازه ارتباط داشتن نرم افزار هایش با یکدیگر را محدود کرده است، اما مک این کار را انجام نداده و اکثر نرم افزار هایش با هم در ارتباط هستند.

چگونه از این خطر در امان بمانیم

شرکت اپل این باگ را برای کاربرانی که دستگاه های ios و mac خود را به اخرین نسخه ارتقا داده اند برطرف کرده است.

در دستگاه های آیفون به Setting> General> Software Update بروید و گزینه Download And Install را انتخاب کنید تا دستگاه شما به نسخه ios 9.3.3 ارتقا پیدا کند. این آپدیت برای آیفون ۴s و بالاتر، Ipod toch 5 و Ipad 2 به بالاتر موجود است.

در دستگاه های مک بر روی آیکون اپل کلیک کنید و App Store را انتخاب کنید و در بخش Update می توانید دستگاه خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

ارسال نظر