همکاری عجیب LG و فولکس‌واگن در پیاده سازی یک ایده جالب!

مالکان خودروهای فولکس‌واگن به‌زودی خواهند توانست کنترل تمام لوازم خانگی خود را که به شبکه متصل هستند، از طریق وسیله نقلیه‌ شان در اختیار داشته باشند.

همکاری عجیب LG و فولکس‌واگن در پیاده سازی یک ایده جالب!

به گزارش کلیک، این هدفی است که فولکس‌واگن از شراکت خود با کمپانی کره‌ای LG تعریف کرده است. این دو کمپانی اخیراً از همکاری با یکدیگر برای نزدیکتر کردن خانه و اتومبیل شخصی از طریق یک سیستم مبتنی بر داده‌های ابری خبر داده‌اند.

Volkswagen BUDD-e concept Volkswagen BUDD-e concept

در این همکاری، نسل آینده سیستم‌ اطلاعات و سرگرمی برای محصولات فولکس‌واگن توسعه داده خواهد شد و در این میان، سال‌های تجربه LG در ساخت سیستم‌های استریو برای فولکس‌واگن و تجهیزات افترمارکت به کار گرفته می‌شود. این کنسول‌های جدید می‌توانند به صورت هماهنگ، مواردی چون سیستم‌های ایمنی، روشنایی و درجه حرارت را در خانه‌های مالکین خودرو کنترل کنند.

volkswagen-budd-e-concept-0025

همچنین این دو کمپانی یک مرکز اطلاع‌رسانی راهگ‌اندازی خواهند کرد که در یک حالت ایمن و ساده، پیام‌ها را به راننده منتقل می‌کند. این سیستم قادر است که از محل وسیله نقلیه اطلاع حاصل کند و بر این اساس تغییرات صورت داده و پیشنهاد ارائه دهد. فولکس‌واگن قبلاً بخشی از این قابلیت یکپارچگی با تجهیزات خانگی را در کانسپت BUDD-e در نمایشگاه CES امسال نمایش داده بود. سرنشینان این ون کانسپت می‌توانستند هشدار و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق برنامه Ring video doorbell دریافت کنند.

volkswagen-budd-e-concept-0022

اخیراً برخی از خودروسازان برای توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با اتومبیل‌سازی، به سراغ کمپانی‌های تکنولوژیکی مانند LG رفته‌اند. به عنوان مثال، ب‌ام‌و همین الان نیز برخی هماهنگی‌ها را با سیستم‌های خانگی از طریق برنامه SmartThings سامسونگ انجام داده است. با اینکه سیستم ب‌ام‌و به اندازه کانسپت فولکس‌واگن کارآیی و جذابیت ندارد، ولی باید توجه داشت که این سیستم در حال حاضر در دسترس قرار دارد.

Volkswagen BUDD-e concept Volkswagen BUDD-e concept

ب‌ام‌و همچنین در حال همکاری با کمپانی‌های اینتل و موبایل‌آی برای توسعه یک وسیله نقلیه خودران است. اپل و گوگل نیز سال‌ها برای پیشرفت سیستم‌عامل‌های کارپلی و اندروید اتو تلاش کرده‌اند. امّا LG یک تأمین‌کننده برای صنعت محسوب می‌شود و قرار است که در آینده، باتری‌های شورولت بولت EV را تولید کند.

۲۰۱۷ Chevrolet Bolt EV battery system ۲۰۱۷ Chevrolet Bolt EV battery system
ارسال نظر