ساخت کیبورد اختصاصی برای کاربران ایرانی توسط کره جنوبی

رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران باعث شده است که ایران در نظر بسیاری از کشورهای سازنده تلفن همراه به یکی از بزرگ‌ترین و پر پتانسیل‌ترین بازارهای تلفن همراه تبدیل شود.  در این راستا یکی از اقدامات انجام‌شده توسط شرکت های خارجی، طراحی صفحه کلید فارسی است.

ساخت کیبورد اختصاصی برای کاربران ایرانی توسط کره جنوبی

به گزارش کلیک، در استارتاپی که در ۱۷ ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی مصادف با اوایل خردادماه سال ۹۵ شمسی در کره جنوبی برگزار شد، شرکت Dream More اعلام کرد که در نظر دارد برای راحتی کاربران ایرانی تلفن‌های همراه ساخت این کشور، صفحه کلید ایرانی یا فارسی را که شامل تمام حروف الفبای فارسی است، برای این کاربران به بازار عرضه کند.

بر اساس گفته این شرکت، صفحه کلید طراحی این شرکت منحصر به فرد است. در این صفحه کلید از ۴۱ کلید برای نوشتار فارسی استفاده خواهد شد.

سیستم بکار رفته در طراحی این صفحه کلید با سیستم بکار رفته در طراحی صفحه کلید QWERTY ساخت این شرکت که شامل ۲۶ کلید اصلی برای ۲۶ حرف الفبا پرکاربرد در زبان فارسی و ۱۰ کلید فرعی است کاملاً متفاوت است.

این شرکت رسماً اعلام کرده است که مشکل اختصاص یک کلید به چندین حرف الفبا را حل کرده است و توانسته است برای هر حرف الفبا یک کلید جداگانه در نظر بگیرد و به همین دلیلی تایپ متون با استفاده از این صفحه کلید برای کاربران ایرانی ساده‌تر و روان‌تر خواهد شد.

همچنین این شرکت اضافه کرده است که در طراحی این صفحه کلید از قواعد و قوانین طراحی پوسته chungjin، پوسته معروف صفحه کلید استاندارد برای حروف الفبای کره‌ای در تلفن‌های همراه استفاده کرده است. از این پوسته به همراه سیستم QWERTY برای طراحی صفحه کلید فارسی استفاده شده است.

طبق گفته مدیرعامل Dream More، چو دون وو، این شرکت اخیراً صفحه کلید عربی که شامل حروف الفبای شبیه فارسی است را به بازار عرضه کرده است. دون وو همچنین اعلام کرده است که با توجه به اینکه ایران در حال تبدیل‌شدن به یکی از بازارهای بزرگ تلفن همراه است و از طرفی کشورهای عربی با جمعیتی بیش از ۳۰۰ میلیون نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار و خریدار تلفن همراه در دنیا هستند، این نرم‌افزار بسیار کاربردی و مفید خواهد بود و در جلب نظر و جذب مشتریان بیشتر مؤثر است.

به نظر می‌رسد پس از رفع تحریم‌ها علیه ایران ایرانی یکی از بازارهای پر پتانسیل برای تلفن‌های همراه هوشمند است. بر اساس آخرین آمار به دست آمده از بررسی‌های اخیر، نفوذ شبکه‌های تلفن همراه ایرانی در جامعه ایرانی ۱۰۰ درصد بوده است.

شرکت Dream More بر این باور است که به دلیل حجم گسترده کاربران ایرانی، طراحی و ساخت صفحه کلید ایرانی چه در داخل کشور و چه در خارج از این کشور، امری مهم و ضروری است.

این شرکت در نظر دارد تا در آینده نزدیک، صفحه کلید مناسب برای حروف الفبای زبان اردو را طراحی و به بازار عرضه کند. اردو زبان رسمی کشور پاکستان است که شامل ۴۵ حرف الفبا است.

ارسال نظر