حسرت دارندگان آیفون از پنج قابلیت مخفی Galaxy S7

گوشی گلکسی اس ۷ سامسونگ پس از عرضه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و از ویژگی‌های فوق العاده‌ای برخوردار است که حتی گوشی‌های آیفون هم فاقد آن‌ها هستند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از ویژگی‌های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی اس ۷ را معرفی کنیم که متاسفانه در گوشی‌های آیفون دیده نمی‌شوند.

حسرت دارندگان آیفون از پنج قابلیت مخفی Galaxy S7

کلیک - در این مطلب گوشی گلکسی اس ۷ سامسونگ به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. به جرأت می‌توان گفت صاحبان گوشی‌های آیفون حسرت داشتن گوشی‌‌ گلکسی اس ۷ را دارند. با توجه به طراحی و ویژگی‌های سخت افزای این گوشی‌، باید گفت که سامسونگ گوی سبقت را از اپل و دیگر شرکت‌های تولید کننده گوشی ربوده است. گوشی‌های سامسونگ دارای بهترین نمایشگرها هستند و از نظر دوربین نیز در صدر قرار دارند.

قطعا هیچ فردی نمی‌تواند از گوشی گلکسی اس ۷ سامسونگ بگذرد و هر چقدر این گوشی را بیشتر بررسی می‌کنیم، به ویژگی‌های کمتر شناخته شده بیشتری پی می‌بریم که فوق العاده هستند.

در ادامه به بررسی چند مورد از ویژگی‌های مخفی سامسونگ می‌پردازیم که در گوشی‌های آیفون دیده نمی‌شوند.

جا به جایی یا جایگزینی میانبرها در پنجره تنظیمات : در گوشی‌های آیفون اپل قسمتی با عنوان Control Center قرار دارد که فرد می‌تواند با حرکت جارویی (swipe) رو به بالا به این قسمت دسترسی پیدا کند. در این قسمت میانبر‌هایی برای دسترسی به تعداد زیادی از تنظیمات و ویژگی‌ها قرار دارد. این ویژگی‌ یکی از ویژگی‌های جذاب آیفون است؛ اما مشکل این است که نمی‌توان این ویژگی‌ را سفارشی‌سازی کرد. برای مثال کاربری در گوشی خود به ندرت از ماشین حساب یا تایمر استفاده می‌کند و نمی‌تواند میانبر‌های موجود را به موارد دیگری اختصاص دهد که در بیشتر مواقع از آن‌ها استفاده می‌کند،

samsug_galaxy_s6_edge_blue_front_camera_website
کاربران گلکسی اس ۷ می‌توانند با دوبار حرکت جارویی از بالا، به پنجره‌ تنظیمات با تعداد بسیار زیادی از میانبرها دست پیدا کنند و سپس با انتخاب گزینه edit یا ویرایش، میانبرها را جا به جا کنند و مواردی را که بیشتر مواقع مورد استفاده هستند، در ابتدای لیست قرار دهند.

وجود دو حالت صرفه جویی انرژی ( power saving ) : گوشی‌های آیفون در بسیاری از موارد بهترین هستند، اما باتری جزء این موارد نیست. در گوشی‌های آیفون تنها یک حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی قرار دارد؛ اما این حالت نمی‌تواند گوشی را مدت زمان زیادی روشن نگه دارد. در گلکسی اس ۷ دو حالت صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد که شامل حالت استاندارد و حالت صرفه‌جویی بسیار زیاد (ultra) است. حالت دوم بسیاری از قابلیت‌های غیر ضروری گوشی را غیر فعال می‌کند و موجب می‌شود باتری گوشی حتی با درصد شارژ کم، بتواند ساعت‌ها نیروی گوشی را تأمین کند.

ضبط کردن فیلم از صفحه نمایش: گوشی‌های آیفون از قابلیت ثبت اسکرین شات از صفحه نمایش برخوردار هستند؛ اما نمی‌توان از صفحه نمایش آن‌ها فیلم گرفت. اگر این قابلیت در گوشی‌های آیفون وجود داشت، کاربران می‌توانستند برای کمک به افراد دیگر که با گوشی‌های آیفون خود مشکل دارند، از این قابلیت استفاده کنند. خوشبختانه این قابلیت در گوشی گلکسی اس ۷ سامسونگ وجود دارد و کاربران می‌توانند با دنبال کردن مسیر Settings > Advanced features > Games > Game Tools این قابلیت را در گوشی‌های خود فعال کنند و سپس با یک ضربه بر روی دکمه در حال حرکت می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و از صفحه نمایش گوشی خود فیلم بگیرند

یادآوری نوتیفیکیشن‌ها: نوتیفیشکن‌های مهم علاوه بر گوشی‌های آیفون، در سیستم عامل مک نیز نمایش داده می‌شوند. اما نوتیفیشکن‌های مربوط به اپلیکشن‌های مستقل در هیچ یک از سیستم عامل‌ها نمایش داده نمی‌شوند. گاهی اوقات فرد نوتیفیکیشنی را می‌بیند اما در آن زمان فرصت نمی‌کند آن را بخواند و پس از آن هم فراموش می‌کند این کار را انجام دهد. کاربران گوشی سامسونگ می‌توانند مسیر Settings > Accessibility > Notification reminder را دنبال کنند و یک فاصله زمانی برای یادآوری خواندن نوتیفیکیشن‌ها به کاربر، مشخص کنند.

کار کردن با یک دست: ممکن است نتوانید گوشی بسیار بزرگ خود را به راحتی در یک دست بگیرید. قابلیت Reachability (دو بار ضربه زدن بر روی دکمه منو) در گوشی‌های آیفون امکان دسترسی به برخی تنظیمات را به صورت لحظه‌ای ایجاد می‌کند؛ اما هیچ تنظیمات مشخصی برای استفاده راحت‌تر با یک دست وجود ندارد. کاربران گوشی سامسونگ می‌توانند به قسمت تنظیمات گوشی بروند و سپس گزینه را Advanced Features را انتخاب کنند و پس از آن "one-handed operations" را فعال کنند. با فعال کردن این ویژگی، هنگامی که سه بار روی دکمه منوی گوشی ضربه بزنید، کل صفحه گوشی کوچک خواهد شد و می‌توانید آن را همانند تصویر زیر در گوشه سمت چپ یا راست گوشی قرار دهید.

one-handed-mode-galaxy-s5-note-4

این کار در ابتدا کمی عجیب به نظر می‌رسد اما پس از مدتی به این ویژگی عادت خواهید کرد و می‌‌توانید با یک دست به راحتی با گوشی کار کنید.

ارسال نظر