مزاحمان شبکه های اجتماعی را با Ghostbot فراری دهید

برخی از شبکه‌های اجتماعی برای تبادل اطلاعات بین کاربران ساخته‌شده و برخی هم برای پیدا کردن همسر و یا دوست مناسب هستند. گاهی افراد مزاحم و سمج در این شبکه‌های اجتماعی پیدا می‌شوند که مخل آسایش کاربران دیگر می‌شوند و مدام برای برقراری ارتباط و ملاقات پافشاری می‌کنند.

مزاحمان شبکه های اجتماعی را با Ghostbot فراری دهید

به گزارش کلیک، رد کردن خواستگاران، آن‌هم خواستگاران ‌همیشه آنلاین، مجازی، سمج و از همه مهم‌تر مزاحم گاهی به دردسرهای بزرگی برای کاربران شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً شبکه‌های دوست‌یابی تبدیل می‌شود. اما اخیراً اپلیکیشنی ساخته‌شده است که خواستگاران سمج و مزاحم را سریع و بدون هیچ دردسری رد می‌کند.

AAhppVj.img

Ghostbot یا ربات شبح، قابلیت شناسایی و تشخیص دریافت پیام‌ها را از طرف شخصی که کاربر به عنوان "شبح" به این اپلیکیشن معرفی کرده، دارد. کافی است شماره و یا آی دی فرد مزاحم به این ربات داده شود. ربات ارتباط فرد مزاحم و کاربر را قطع می‌کند و در صورت ارسال پیام از طرف شخص مزاحم، پیام خشک و سردی به صورت خودکار از طرف ربات برای وی ارسال می‌شود. حتی اگر فرد مزاحم باز هم پیام ارسال کند ربات دوباره جواب سرد و خشکی برای او می‌فرستد و این کار تا زمان ارسال پیام از جانب فرد مزاحم ادامه می‌یابد.

مثلا فرد مزاحم درخواست ملاقات می‌کند و ربات در جواب او می‌گوید: نه! یا مثلا فعلا وقت ندارم یا حتی مثلا برای فرد مزاحم پیام می‌فرستد که عذرخواهی می‌کنم ولی الان می‌خواهم برای خودم پیتزا درست کنم و تنها باشم. و این پاسخ‌های سرد تا زمانی که فرد مزاحم پیام بدهد ادامه دارد. شاید سوالی که پیش بیاید این است که به جای استفاده از این ربات یا اپلیکیشن، کاربر می‌تواند به راحتی فرد مزاحم را بلاک کند. بله این هم یک روش مقابله با افراد مزاحم و خواستگاران سمج است، اما بلاک کردن فرد شاید از نظر احترام و شان اجتماعی کار درست و محترمانه‌ای نباشد. در واقع با استفاده از این اپلیکیشن نه تنها می‌توان از شر پیام‌های مزاحم خلاص شد بلکه روش محترمانه‌ای است برای دست به سر کردن افراد سمج و مزاحم. این ربات بدون هر گونه توهین و بی‌احترامی به فرد مزاحم، مانع رسیدن پیام‌های او به کاربر می‌شود. اپلیکیشن Ghostbot توسط ویل کارتر، یکی از کارکنان آزمایشگاه AD Hoc ساخته‌شده است.

این ربات برای اپلکیشنی با نام Burner ساخته‌شده است. اپلیکیشن Burner به منظور ساختن شماره مجازی برای کاربران طراحی و ساخته شده است. معمولا شماره‌های مجازی برای استفاده در اپلیکیشن‌های فضای مجازی و یا مواقعی که کاربر می‌خواهد شماره واقعی‌اش مخفی بماند استفاده می‌شود.

تیم سازنده اپلیکیشن Burnet متشکل از سازندگان ربات‌هایی مثل Voxable و فیلم‌نامه نویس معروف پیتر میریانی است که آزمایش‌های زیادی بر روی ربات‌های چت انجام داده‌اند تا رفتار این ربات‌ها را به رفتار انسان نزدیک‌تر کنند. کارتر در زمینه طراحی دیالوگ‌های Ghostbot گفته است که سعی شده متن پیام‌های ارسالی از طرف ربات بی‌طرفانه، کاملا رسمی و محترمانه باشد اما در برخی موارد و در صورت دریافت پیام‌های تحریک‌آمیز از سوی فرد مزاحم، این ربات پیام‌های مناسبی ارسال خواهد کرد.

یعنی این ربات قابلیت ارسال آیکون‌های خاص را که مخصوص پیام‌های تحریک‌آمیز طراحی شده، دارد. کارتر استفاده از این ربات را برای افرادی که می‌خواهند رابطه‌های طولانی مدتشان را قطع کنند توصیه نمی‌کند. او معتقد است این ربات فقط برای از سر باز کردن افراد مزاحم و سمج مناسب است.

البته این ربات قرار نیست به‌زودی از آزمایش تورینگ سربلند بیرون بیاید و نیاز به مطالعه و کارهای بیشتری بر روی عملکرد و کارایی این ربات است. به اعتقاد طراحان این ربات قرار نیست عملکرد این ربات شبیه به انسان در پاسخ دادن به پیام‌های فرد مزاحم باشد، چون فقط اپلیکیشنی است برای رفع مزاحمت افراد مزاحم. به همین راحتی و سادگی.

ارسال نظر