رونمایی از اولین گوشی انعطاف پذیر سامسونگ در ۲۰۱۷

با ورود گوشی های خمیده و به اصطلاح (Edge) سامسونگ به بازار، بسیاری متحیر این تکنولوژی به کار گرفته شده در صفحه نمایش این گوشی هوشمند بودند، تا اینکه شرکت سامسونگ از ورود گوشی های قابل انعطاف در چند ماه آینده خبر داد.

رونمایی از اولین گوشی انعطاف پذیر سامسونگ در ۲۰۱۷

به گزارش کلیک، رقابت در صنعت تولید و طراحی گوشی های هوشمند به گونه ایست که شرکت های طراح به دنبال عرضه ویژگی های جدید در این بازار رقابت هستند. طراحی ظریف تر، دوربین هایی با کیفیت بالا و به تازگی تغییر در فرم و کیفیت صفحه نمایش. گوشی سامسونگ " Galaxy X" که پرچمدار جدید سامسونگ معرفی شده است، با صفحه نمایش ۴k و همچنین قابلیت انعطاف پذیری طراحی شده است. شرکت سامسونگ از سال ها پیش از انقلابی در طراحی صفحه نمایش گوشی های هوشمند خود خبر داده بود که به تازگی با معرفی سامسونگ Galaxy X با صفحه نمایشی انعطاف پذیر اذهان طرفداران را به خود متمرکز ساخته است. این گوشی هوشمند که انتظار می رود تا اوایل سال ۲۰۱۷ معرفی و روانه بازار شود، پرچمدار جدید سامسونگ نام گرفته است.

زمان و محل معرفی Galaxy X

منابع معتبر خبری، زمان رونمایی از این محصول خارق العاده را در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی پیش بینی کرده اند که با توجه به زمان احتمالی، این رونمایی در طی مراسم کنگره جهانی موبایل (Mobile World Congress) انجام خواهد شد.

این گوشی خارق العاده که به گفته طراحان، از دو صفحه نمایش ساخته شده، قابلیت خم شدن به صورت کیف پول را داراست؛ که در صورت استفاده به صورت گوشی یک صفحه ۵ اینچی و در صورت باز صفحه نمایش ۸ اینچی را در اختیار کاربر قرار می دهد .

در پی اخبار و شایعات منتشر شده از شرکت سامسونگ؛ این ابر قدرت کره ای در سال ۲۰۱۷ به معرفی پنج گوشی هوشمند خواهد پرداخت که هریک در نوع خود بی نظیر ارزیابی شده اند. این گوشی ها که پیش بینی می شوند تا اوایل سال ۲۰۱۷ به بازار راه پیدا کنند، عبارتند از: Samsung Galaxy S8، S8 Edge، Galaxy Note 7، Note 7 Edge و Galaxy X. هر یک از گوشی های معرفی شده این شرکت قابلیت پرچمدار بودن این برند را در سال ۲۰۱۷ داراست، حال آنکه با وجود شاخصه های اعجاب انگیز در Galaxy X، این گوشی بحث برانگیزترین گوشی سال ۲۰۱۷ خواهد بود، که طراحی گوشی هایی با قابلیت انعطاف پذیری را به دنبال خواهد داشت.

تمامی گوشی های یاد شده شرکت سامسونگ به استثنای Galaxy X، مجهز به صفحه نمایش Super AMOLED، با رزولوشن ۲٫۵Kو تنظیمات ساب پیکسل RGB می باشند. گوشی هوشمند Galaxy X، با ساختاری کاملا متفاوت طراحی شده است. این گوشی که در پروژه " Project Valley" معرفی شده است، با کیفیتی متفاوت و همچنین ساختاری متمایز از طراحی های پیشین سامسونگ تا اوایل سال ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد. Galaxy X با بهره گیری از صفحه نمایش با کیفیت ۴k و تنظیمات ساب پیکسل " diamond PenTile " چهره ای از یک گوشی هوشمند کاملا حرفه ای را به نمایش گذاشته است.

شرکت سامسونگ پیش از این در مراسم CES 2013، خبر از اختصاص خط تولیدی متفاوت از محصولات قبلی این برند داد که گوشی ها و گجت های قابل انعطاف نیز جزیی از این پروژه به حساب می آید. در مراسم CES 2014 نیز به صورت محرمانه از مدل های پیش طراحی شده این گجت رونمایی شد. پس از اعلام رسمی طراحی از این گوشی هوشمند و انعطاف پذیر، برنامه پیش فروش بر مبنای چند کشور خاص قرار گرفته شد که اولویت به کشورهایی از قبیل: انگلستان، ایتالیا، آلمان، فرانسه و کره جنوبی داده شد. با دقت به اسامی کشورهای اعلام شده، کشور آمریکا در این لیست قرار ندارد و هیچگونه اعلام رسمی نیز در مورد پیش فروش در این کشور اعلام نشده است، که بسیاری از کارشناسان آن را جز استراتژی های این شرکت می دانند، که پیش بینی می شود، پس از پیش فروش الویت های نام برده شده به کشور آمریکا برسد.

مشخصات نسل جدید گوشی های سامسونگ

طبق پیش خبرهای درز کرده از شرکت سامسونگ، نسل جدید گلکسی های این شرکت نمونه پیشرفته و تکمیلی از گلکسی های Edge می باشد که با طراحی فوق حرفه ای قابلیت انعطاف پذیری نیز به آن اضافه شده است. این گوشی هوشمند با کیفیت صفحه نمایش AMOLED با رزولوشن ۴K (2160 x 3840)، مازول دوربین سلفی دوگانه با کیفیت تصویربرداری فوق حرفه ای طراحی شده است تا یک گوشی تمام عیار را به بازار تکنولوژی عرضه کند.

طراحان Galaxy Xمعتقدند این گوشی با صفحه نمایش ۴K، قادر است یکی از گجت های کاربردی در زمینه واقعیت مجازی (VR ) باشد. Galaxy Gear گجت واقعیت مجازی به احتمال زیاد در غالب لوازم جانبی این گوشی هوشمند عرضه خواهد شد.

در زمینه دوربین گوشی Galaxy X، سامسونگ تحولی عظیم در ساختار کیفیتی این دوربین بوجود آورده است. از ماژول دوربین دوگانه گرفته، تا عکسبرداری خارق العاده در محیط های تاریک و شب.

گوشی ها و گجت هایی که در سال ۲۰۱۷ رونمایی و معرفی خواهد شد، پردازشگرهای متفاوتی را شامل می شوند. برخی مجهز به پردازشگر Qualcomm Snapdragon 620 و برخی دیگر با پردازشگر Snapdragon 820 و یا ۸۳۰ به بازار راه خواهد یافت. اگرچه این پردازشگرها از جدیدترین ها در نوع خود به حساب می آیند، با این حال شرکت سامسونگ از کاربرد پردازشگر تازه ای در Galaxy X خبر داده است.

این گوشی که انتظار می رود انقلابی در صنعت گوشی های هوشمند بوجود آورد، تا اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی رونمایی خواهد شد. باید دید شرکت سامسونگ با وجود پرچمدارانی با کیفیت های مطلوب چه ویژگی خارق العاده دیگری برای Galaxy X در نظر خواهد گرفت.

ارسال نظر