سهامدار اروپایی سرآوا به بورس ایران وارد می شود

 شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت « Pomegranate »، شریک  اروپایی سرآوا، موفق به جذب ۶۰ میلیون یورو سرمایه جدید از ده‌ها سرمایه‌گذار اروپایی شد و به زودی عرضه عمومی اولیه سهام (IPO)  خود را از طریق بورس انجام خواهد داد.

سهامدار اروپایی سرآوا به بورس ایران وارد می شود

به گزارش کلیک، شرکت سرمایه گذاری پامگرنت در سال ۲۰۱۴ به منظور سرمایه گذاری در بازار رو به رشد مصرف کنندگان اینترنت ایران توسط گروهی از سرمایه گذاران کارآفرین اروپایی تحت قوانین اتحادیه اروپا در سوئد تاسیس شده است . پامگرنت در حال حاضر متشکل از بیش از ۲۰۰ سرمایه گذاراست که عمدتا از کشورهای سوئد، اتریش، سوییس، انگلستان و اروپای شرقی و مرکزی هستند و سهام آن را در عرضه خصوصی خریداری کرده اند .

سرمایه گذاری عمده پامگرنت در ایران از طریق افزایش سرمایه و خرید بخش اندکی از سهام در سرآوا انجام گرفته است که در نتیجه آن سهام پامگرنت از ۹ . ۶ درصد به ۱۵ درصد افزایش می یابد . پس از این سرمایه گذاری مالکیت عمده سرآوا همچنان در اختیار سهامدارن ایرانی است و سهام هیچ یک از شرکت هایی که سرآوا در آن ها سرمایه گذاری کرده نیز به پامگرنت منتقل نمی شود . طرف اروپایی همچنین متعهد به انتقال دانش و تجربه فنی و مدیریتی برای تحقق این مشارکت شده است .

گفتنی است سرآوا با جذب این سرمایه جزو شرکت های پیشرو بخش خصوصی است که موفق شده اعتماد سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار فناوری ایران را جلب کند . سرآوا باور دارد که موفقیت شریک اروپایی در عرضه سهام به بازار های جهانی ضمن ایجاد شفافیت بیشتر این شرکت در تعامل با کارآفرینان ایرانی، فرصت های رشد بازار فناوری ایران را بیش از پیش برای سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی و بین المللی نمایان خواهد کرد .

ارسال نظر