پیامک تعداد سیمکارت متعلق به هر فرد ارسال می‌شود

از ۲۵ اردیبهشت پیامک اطلاع‌رسانی با ماسک CRA.ir برای آگاهی افراد از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نام آنهاست ارسال می‌شود. 

پیامک تعداد سیمکارت متعلق به هر فرد ارسال می‌شود

لزوم آگاهی افراد از تعداد مالکیت سیم‌کارت

با توجه به جرائم اینترنتی با استفاده از سیم‌کارت، لازم است افراد از سیم‌کارت‌هایی که با هویت آنها ثبت شده، آگاهی داشته باشند و درصورت لزوم، سیم‌کارت‌هایی که در اختیارشان نیست را مسدودسازی کنند.

به همین دلیل مشترکان برای اطلاع از سیم‌کارت‌هایی که به نام آنها ثبت شده است، می‌توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری به آدرس اینترنتی www.cra.ir در بخش حقوق کاربران وارد منوی استعلام سرویس‌های مشترکین شده و از تمام سرویس‌ها و شماره‌های تحت مالکیت و اپراتورهای مربوط به آن مطلع شوند.

همچنین در حال حاضر آگاهی از تعداد خطوط مشترکان تلفن ثابت و سیار با استفاده از سامانه دولت همراه به آدرس اینترنتی https://mob.gov.ir‌، امکان‌پذیر است و چندی پیش سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم‌کارت نیز به سامانه دولت همراه متصل شد و تمام مشترکان علاوه بر مراجعه به نرم‌افزارهای مدیریت اپراتور مورد نظر خود، می‌توانند با مراجعه به سامانه دولت همراه مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید: قطع ۳۵۷ هزار سیمکارت شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی

بدین‌ترتیب اپراتورها بعد از دریافت درخواست مشترک برای سلب امتیاز مالکیت، بررسی سیستماتیک را آغاز کرده و با ارسال رمز یک‌بار مصرف (OTP) به مشترک، احراز هویت را انجام می‌دهند و در صورت تطابق مالکیت سیم‌کارت با اطلاعات فرد متقاضی، درخواست سلب امتیاز مالکیت انجام می‌شود.

در این راستا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره‌داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری گفت: این اقدام با رویکرد شفافیت در حوزه خدمات ارتباطی و به منظور آگاه‌سازی مردم از مالکیت سیم‌کارت‌هایی که به نامشان است، انجام می‌شود.

گاهی بهره‌برداران سیم‌کارت‌ها شخص مالک نیستند، از این رو مشترکان می‌توانند برای دریافت خدمات و راهنمایی بیشتر و همچنین برای تغییر مالکیت و سلب امتیاز سیم‌کارت خود با مراکز تماس اپراتورها تماس بگیرند یا یا به آدرس‌های مربوطه مراجعه کنند.

جالب است بدانید: کدام اپراتورهای تلفن همراه بیشترین سهم بازار را دارند؟

منبع: ایسنا

ارسال نظر