کم درآمدهای آمریکا اینترنت رایگان می‌گیرند

طبق برنامه‌ای مصوب در آمریکا، هزینه اینترنت اقشار کم‌درآمد آمریکا رایگان خواهد شد.

کم درآمدهای آمریکا اینترنت رایگان می‌گیرند

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که توسط معاونش هریس، در رز گلدن کاخ سفید همراهی می‌شد، اعلام کرد ۲۰ فراهم کننده اینترنت شامل شرکتهای ورایزن، کام کست و AT&T، متعهد شدند قیمت‌ها را کاهش دهند یا سرعت اینترنت میلیون خانواده آمریکایی کم درآمد را افزایش دهند.

وی افزود: این موردی است که شرکتهای بزرگ باید اقدام به انجام آن کنند.

تعهد شرکت‌های اینترنت در راستای برنامه «اتصال مقرون به صرفه» داده شده که بخشی از قانون زیرساخت است. قانونی که سال میلادی گذشته با حمایت جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در کنگره تصویب شد.

کاخ سفید اعلام کرد این توافق کمک می‌کند هزینه اینترنت خانواده‌های آمریکایی واجد شرایط حداکثر ۳۰ دلار در ماه کاهش پیدا کند. با توافق‌های جدید، ده‌ها میلیون خانواده که تحت برنامه اتصال مقرون به صرفه قرار می‌گیرند، سرویس اینترنتی رایگان دریافت می‌کنند.

خانوارهای کم درآمد می‌توانند واجد شرایط این برنامه قرار بگیرند. همچنین دریافت کمک فدرال در برنامه‌های دیگر مانند یارانه غذا یا برنامه‌های بیمه سلامت کم درآمد نیز یک خانواده را واجد این برنامه می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، یک مقام ارشد دولت آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: این شرکت‌ها داوطلبانه چنین تعهدی داده‌اند.

بایدن تاکید کرد در دورانی هستیم که بسیاری افراد مشغول دورکاری هستند و این نشان‌دهنده اهمیت اینترنت پرسرعت است.

همچنین بهوانید: در ایران اینترنت معیشتی به کدام افراد تعلق می‌گیرد؟

منبع: ایسنا

ارسال نظر