آمادگی آمریکا برای جنگ با روسیه و چین

طبق گفته وزیر ارتش آمریکا، نظامیان این کشور در حال گذراندن دوره‌های آموزشی ویژه برای جنگ‌های احتمالی با روسیه و چین هستند.

آمادگی آمریکا برای جنگ با روسیه و چین

به گزارش راشا تودی، کریستین ورمورت وزیر ارتش آمریکا ضمن اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: «نظامیان ارتش آمریکا در حال آموزش برای جنگ‌های احتمالی در آینده هستند.»

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: «ارتش آمریکا در حال حاضر در ایالت کالیفرنیا یک سری دوره‌های ویژه برای نظامیانش تدارک دیده است که برای جنگ‌های آینده علیه دشمنان بزرگی مثل روسیه و چین آماده شوند.»

آسوشیتدپرس تعداد نظامیان آمریکایی این دوره‌ها را ۴۵۰۰ نفر اعلام کرد که یکی از برنامه‌های آن‌ها برگزاری رزمایش با دشمن فرضی است.

به گفته ورمورت، مرکز نظامی فورت ایروین در صحرای موهاوه حتی زبان روسی را نیز آموزش می‌بینند.

به نظامیان آمریکایی گفته شده است که در میدان جنگ از تلفن‌های همراه خود در ثبت وقایع و انتشار آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند.

کریستین ورموت وزیر ارتش آمریکا گفت: «فکر می‌کنم در حال حاضر کل ارتش واقعا به آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد نگاه می‌کند و سعی می‌کند درس‌هایی بیاموزد. تجربه روسیه و اوکراین یک ابزار سنجش قوی برای ارتش ما محسوب می‌شود.»

شبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که این کشور در ماه‌های گذشته اطلاعات تایید نشده‌ای برای جنگ اطلاعاتی علیه روسیه منتشر کرده است.

از زمان شروع حمله روسیه به اوکراین، آمریکا و متحدان اروپایی‌اش به طور فزاینده‌ای به اوکراین تسلیحات و تجهیزات می‌دهند. روز چهارشنبه گذشته جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از کمک ۸۰۰ میلیون دلاری به کی‌یف خبر داد.

بایدن در اظهاراتش در حمایت از اوکراین گفت:‌ «مردم آمریکا همچنان به حمایت و ایستادگی در کنار مردم شجاع اوکراین ادامه خواهند داد.»

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اوایل ماه جاری گفت: «سرازیر شدن سلاح‌های غربی در اوکراین تاثیر منفی بر مذاکرات صلح خواهد گذاشت.»

اخیرا پوتین اعلام کرده است مذاکره روسیه با اوکراین به بن بست رسید ه و جنگ ادامه می‌یابد. در حالی که اخباری از حملات شیمیایی روسیه به ماریوپول در اوکراین شنیده شده، معاون وزیر دفاع انگلیس هم هشدار داده که اگر حمله شیمیایی به اوکراین اثبات شود، همه گزینه‌ها روی میز خواهد بود .

منبع: مشرق

ارسال نظر