4 فضانورد خصوصی راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند

چهار فضانورد خصوصی برای انجام ماموریت 10 روزه و به خرج خود، سوار بر فالکون 9 راهی استگاه فضایی بین‌المللی شدند.

4 فضانورد خصوصی راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند

چهار فضانورد خصوصی سوار بر موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس‌ایکس ، سفر خود را به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی آغاز کردند.

پرتاب این موشک در ساعت ۱۹:۴۷ روز گذشته به وقت تهران انجام گرفت. حدود دو دقیقه و پنجاه ثانیه پس از پرتاب، بخش اول موشک از آن جدا شده و بخش دوم مسیر خود را به سمت ایستگاه فضایی ادامه داد.

خدمه این ماموریت که به طور کلی ۱۰ روز به طول خواهد انجامید، شامل فضانورد سابق ناسا مایکل لوپز-الگریا (Michael López-Alegría) و لری کانر (Larry Connor)، مارک پتی (Mark Pathy) و ایتان استیبه (Eytan Stibbe) هستند.

4 فضانورد خصوصی راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی

این ماموریت که چندین بار به دلیل آزمایش تمرین لباس خیس ناسا به تعویق افتاده بود، در نهایت هشتم آوریل از پایگاه فضایی کندی ناسا انجام شد.

فضانوردان این ماموریت که سه نفر از آن‌ها برای حضور در پرواز پول پرداخت کرده‌اند، برای مدت 8 روز در ایستگاه فضایی اقامت خواهند داشت. آن‌ها برای انجام این ماموریت ساعت‌ها تمرین کرده‌اند و قرار است آزمایش‌هایی نیز در این ماموریت به انجام برسانند.

با گذشت کمتر از ۱۰ دقیقه، مرحله اول و چندبار مصرف موشک فالکون ۹ با موفقیت روی سکویی شناور در دریا فرود آمد و فرود آن با تشویق حضار در مرکز کنترل همراه شد.

4 فضانورد خصوصی راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی

پس از ۱۲ دقیقه، کپسول کرو-دراگون که حامل مسافران فضایی بود، از مرحله دوم موشک جدا شد تا آن‌ها مسیر خود را به سمت ایستگاه فضایی ادامه دهند.

4 فضانورد خصوصی راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی

منبع: ایسنا

ارسال نظر