برنده شدن در مسابقات صداوسیما، ترفند جدید کلاهبرداران واتساپی

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از ترفند جدید کلاهبرداران واتساپی، یعنی برنده شدن در مسابقات صداوسیما پرده برداشت.

برنده شدن در مسابقات صداوسیما، ترفند جدید کلاهبرداران واتساپی

به گزارش کلیک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ سید نظام موسوی، رئیس پلیس فتای غرب استان تهران در این‌باره گفت: «با مراجعه شخصی به پلیس فتا مبنی بر برداشت وجه از حسابش، در اظهارات خود به برقراری یک تماس واتساپی با نشان صداوسیما مبنی بر برنده شدنش در یک مسابقه رادیویی اشاره کرد.»

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران ادامه داد: «فرد کلاهبردار از شاکی می‌خواهد که برای دریافت جایزه خود، کدی را که به تلفن همراه وی ارسال شده است، برای فرد کلاهبردار بازخوانی کند که پس از بازخوانی کد ارسال شده، حساب بانکی قربانی خالی می‌شود. متخصصان سایبری پلیس فتا پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی، هویت مجرم را مشخص و پس از بررسی‌های فنی، محل فعالیت او را شناسایی و متهم را دستگیر می‌کنند. همچنین با دستور قضایی، متهم به زندان تهران بزرگ معرفی شد. تاکنون ۲۲ نفر از شکات شناسایی شده‌اند.»

وی اضافه کرد: «متهم پس از حضور در پلیس فتا اعلام کرد پدرم در زندان رجایی به جرم قتل عمد به سر می‌برد و از طریق پیام‌رسان واتساپ و با نشان صداوسیما از اشخاص کلاهبرداری می‌کند. من هم کارت‌های اجاره‌ای فراهم می‌کنم تا وجوه سرقتی را از طریق خرید طلا به پول نقد تبدیل کنم.»

این مقام مسئول به مردم هشدار داد: «از قبول درخواست تلفنی افراد ناشناس مبنی بر انجام هرگونه عملیات بانکی از جمله انتقال وجه، ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک به بهانه برنده شدن در مسابقه‌ها و یا قرعه‌کشی‌های رادیویی و تلویزیونی خودداری کنید.»

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران از هموطنان خواست هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.

ارسال نظر