مردم رکورد سفرهای نوروزی را در ۱۴۰۱ شکستند

طی ۹ روز گذشته، بیشترین رکورد سفرها در روز گذشته (۵ فروردین) به ثبت رسیده است.

مردم رکورد سفرهای نوروزی را در ۱۴۰۱ شکستند

رکورد سفرهای نوروزی مردم در ۱۴۰۱

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده مرکز مدیریت راه‌های کشور، سفرهای نوروزی مردم از ابتدای طرح نوروزی امسال (۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰) تا دیروز به طور متوسط دو میلیون و ۵۰ هزار و ۱۳۳ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی مختلف تردد کرده‌اند.

مجموع ترددهای بین‌استانی در ۹ روز گذشته به حدود ۱۸ میلیون دستگاه وسیله نقلیه مختلف می‌رسد که از این تعداد بالغ بر ۹۵ درصد آن مربوط به خودروهای شخصی مردم بوده است.

رکورد سفرهای نوروزی

این آمار در قیاس با مدت مشابه در نوروز سال گذشته ۴۴ درصد، ۱۷۴ درصد در مقایسه با نوروز سال ۱۳۹۹ و ۹ درصد نسبت به همین ایام نوروز در سال ۱۳۹۸ افزایش یافته است که البته رشد عجیب و قریب این آمار در قیاس با نوروز دو سال گذشته به دلیل لغو شدن حجم بسیار زیادی از سفرهای نوروزی مردم ناشی از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران بود.

البته بیشترین تردد بین استانی در سفرهای نوروزی امسال مربوط به ۲۷ اسفندماه بود که روز گذشته این رکورد هم شکسته شد و بیش از دو میلیون و ۲۳۱ هزار و ۲۳۵ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی مختلف تردد کردند.

بیشترین تردد بین استانی نوروز 1401

بر اساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک‌خوان از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تقریبا هشت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۶۰۰ پلاک خودرو با ترکیب مبدا استان‌های مختلف در محورهای برون‌شهری رویت شدند که از این تعداد حدود هشت میلیون و ۱۷۶ هزار و ۵۰۰ پلاک مربوط به وسائل نقلیه شخصی بوده است.

بیشترین سهم سفرهای نوروزی مربوط به تهران و البرز است

تهران و البرز در این میان با سهمی حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار پلاک رتبه نخست و استان‌های خراسان رضوی، فارس، مازندران و اصفهان در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

بیشترین سفرهای نوروزی

کاهش سفر بین استانی در اردبیل

همچنین تغییرات تردد استانی در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که تنها اردبیل سفرهای بین‌استانی‌اش با ۱۵ درصد کاهش مواجه شده و بقیه استان‌ها با افزایش ترددهای بین‌استانی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته مواجه شدند.

گیلان و مازندران بیشترین مسافران را داشته‌اند

خوزستان، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و اصفهان به ترتیب با ۱۵۰ درصد، ۹۹ درصد، ۷۷ درصد، ۷۶ درصد و ۷۲ درصد بیشترین افزایش را در ترددهای بین‌استانی تجربه کردند. استان تهران و البرز بالاترین آمار تخلیه خودروها و استان‌های گیلان و مازندران بیشترین آمار انباشت خودروها را داشته‌اند.

ارسال نظر