یمن آرامکو را کاملا سوزاند

بر اساس اطلاعات منابع مطلع، تاسیسات آرامکو در جده بر اثر حمله موشکی یمن، به صورت کامل سوخت.

یمن آرامکو را کاملا سوزاند

به گزارش شبکه «المیادین» بامداد شنبه به تشریح جزئیاتی از عملیات موشکی بزرگ نیروهای یمنی در عمق خاک عربستان سعودی و علیه پالایشگاه نفت آرامکو در جده پرداخت.

المیادین به نقل از منابع ویژه خود در یمن گزارش داد: «سومین عملیات برای شکستن محاصره یکی از شدیدترین عملیات‌های نیروهای مسلح یمن علیه عربستان است».

منابع مطلع به این شبکه گفتند: «اطلاعاتی مبنی بر سوختن کامل تاسیسات آرامکو در جده و وقوع آتش سوزی به شکلی بی‌سابقه در دست است. اطلاعات حاکی از آن است که آتش‌سوزی در مخازن و تاسیسات سوخت باعث از بین رفتن کل تاسیسات شده است».

در ادامه این گزارش آمده است: «صنعا قصد خود را برای تخریب تاسیسات حیاتی آرامکو در راس تنوره، رابغ و جده تایید کرد. در روزهای آینده در صورت ادامه محاصره، صنعا به حملات خود به اماکن بسیار حیاتی عربستان سعودی ادامه خواهد داد.»

ادامه حملات تا لغو محاصره یمن

المیادین به نقل از منابع نظامی نوشت: «همه تاسیسات آرامکو اهدافی برای عملیات یمن تعیین شده‌اند. صنعا تائید کرده که حملات تا زمانی که محاصره یمن لغو نشود، ادامه خواهد داشت.»

منابع مطلع به المیادین گفتد که نیروگاه برق به دلیل عملیات صنعا مختل و خاموش شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن «سرتیپ یحیی سریع» شامگاه جمعه خبر داده بود که انجام عملیات سوم «شکست محاصره» علیه عربستان سعودی در حال انجام است.

منبع: فارس

ارسال نظر