آغاز موج اول بازگشت مسافران نوروزی | ترافیک سنگین محورهای کندوان و هراز به سمت تهران

سرپرست پلیس راه راهنمایی و رانندگی از آغاز موج اول بازگشت مسافران نوروزی خبر داد. تاکنون ترافیک سنگینی در محورهای کندوان و هراز به سمت تهران گزارش شده است.

آغاز موج اول بازگشت مسافران نوروزی | ترافیک سنگین محورهای کندوان و هراز به سمت تهران

به گزارش رسانه کلیک و به نقل از ایسنا، سرهنگ محبی طی گفت‌وگویی در یک برنامه تلویزیونی در تشریح آخرین جزییات اقدامات پلیس راهور در طرح نوروزی گفت: شاهد موج اول بازگشت مسافرین از سفرها به ویژه از استان‌های سیاحتی، زیارتی و شمالی کشور هستیم.

وی با بیان اینکه برای محور چالوس، هراز و آزادراه تهران - شمال محدودیت‌هایی در هنگام عصر در نظر گرفته شده که بار ترافیکی تخلیه شود، اظهار کرد: با توجه به حجم بالای ترافیک از مسافران می‌خواهیم که مقررات را رعایت کنند و بازگشت از سفر خود را به اول صبح موکول کنند چرا که معمولا بین نیمه شب تا شش صبح پرمخاطره‌ترین ساعات برای رانندگی است.

سرپرست پلیس راه راهنمایی و رانندگی با بیان این‌که متاسفانه در ۹ روز گذشته ۳۸۰ نفر از هموطنان جان خود را در تصادفات از دست دادند که آمار خطرناکی است، گفت: بیشترین ساعات بروز تصادفات ۱۲ تا ۱۶ و ۱۶ تا ۲۰ ثبت شده است.

وی ادامه داد: سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف و عدم توجه به جلو، بیشترین علل بروز تصادفات تعیین شده است.

لازم به ذکر است، سید محسن هاشمی، رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران، درباره شرایط ترافیکی جاده‌ها بیان کرده است: طبق گزارش‌های دریافتی از سامانه‌های هوشمند و راهداران، وضعیت تردد در محور کندوان مسیر شمال - جنوب محدوده مرزن آباد تا هزار چم و پل زنگوله تا سیاه بیشه نیمه سنگین تا سنگین است.
همچنین ترافیک در محور هراز مسیر شمال - جنوب محدوده بایجان، شاهندشت نیمه سنگین تا سنگین است و از نظر شرایط جوی نیز شاهد بارش باران در برخی نواحی غربی و کناره استان هستیم.

ارسال نظر