یک گروه از معلمان از رتبه بندی حذف شدند

بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش، معلم‌های بازنشسته مشمول قانون رتبه بندی نمی‌شوند.

یک گروه از معلمان از رتبه بندی حذف شدند

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جلسات مکرر با موضوع رتبه بندی، گفت: تلاش می‌کنیم تا این کار دقیق و جدی انجام شود و تأکید داریم که یکی از مهم‌ترین اقدامات ما نگاه به هدف رتبه بندی است که می‌تواند برای جامعه و معلمان موثر باشد.

نوری با بیان اینکه در ماده یک رتبه بندی به افزایش کیفی فرایند تعلیم و تربیت و اعتلای کرامت و منزلت همچنین استقرار نظام پرداخت براساس شایستگی و توسعه مستمر شایستگی عمومی و حرفه ای معلمان اشاره شده است، افزود: در لایحه قدیم دولت، افراد هر 6 سال یک بار مشمول رتبه بندی می‌شدند، اما اکنون افراد هر 5 سال یک بار مشمول رتبه بندی خواهند شد و محدودیت سنوات نیز ندارد.

زمان افزایش رتبه بندی برای این معلمان زودتر از موعد انجام می‌شود

اما برای یک عده که در مناطق محروم خدمت می‌کنند و یا معلم شاغل در مدارس استثنایی و ابتدایی هستند این رتبه هر سال 3 ماه کم می‌شود و به 4 سال تقلیل پیدا می‌کند و برای معلمانی که تاییدیه بنیاد نخبگان را دارند نیز یک رتبه 3 ساله خواهد بود.

نوری گفت: در اجرای این قانون از دولت، مجلس، رئیس جمهور و شورای نگهبان تشکر می‌کنم، زیرا این کار گسترده ای است که با تلاش دولت؛ در حداقل زمان ممکن به نتیجه رسید.

حذف یک گروه از معلمان از رتبه بندی

وزیر آموزش و پرورش افزود: همه معلمان رسمی، پیمانی و افرادی که حکم معلمی دارند، اما در ادارات آموزش و پرورش خدمت می‌کنند و همچنین معلمان غیررسمی که احکام استخدامی دارند؛ شامل رتبه بندی خواهند شد، اما این قانون شامل معلمان بازنشسته نخواهد شد.

همچنین بخوانید: جزییات حقوق معلمان پس از اجرای رتبه بندی اعلام شد

ارسال نظر