رمان لئونارد کوهن سال آینده منتشر می‌شود

رمان لئونارد کوهن سال آینده منتشر می‌شود. این اثر رمان چاپ نشده‌ای از این شاعر و خواننده معروف کانادایی است.

رمان لئونارد کوهن سال آینده منتشر می‌شود

به گزارش ایرنا از روزنامه گاردین، این کتاب که باله جذامیان (A Ballet of Lepers) نام دارد و در سال ۱۹۵۶ نوشته شده، درباره روابط سمی و تلاشی است که افراد صرف حفظ آن‌ها می‌کنند.

آن‌طور که در زندگینامه کوهن به قلم ایرا بی نادل (Ira B Nadel) آمده، این کتاب ۹۱ صفحه‌ای روایت‌گر داستان یک کارمند فروش ۳۵ ساله است که با پدربزرگ پیر خود در یک پانسیون تنگ و کوچک ساکن می‌شود. پدربزرگ داستان دچار حملات پرخاشگری می‌شود و راوی داستان که تا پایان بی‌نام باقی می‌ماند نیز در درون خود نوعی پرخاشگری نوظهور احساس می‌کند.

رمان کوهن این‌طور آغاز می‌شود: «پدربزرگم آمد تا با من زندگی کند. جای دیگری برای رفتن نداشت. چه اتفاقی برای فرزندانش افتاده بود؟ مرگ، زوال، تبعید، در این‌باره خیلی چیزی نمی‌دانم.»

این رمان ابتدا از سوی دو ناشر رد شد. کوهن که در سال ۲۰۱۶ در سن ۸۲ سالگی درگذشت، در جایی گفته بود رمان باله جذامیان احتمالا از اولین رمان تحسین شده او، بازی محبوب (The Favourite Game) که در سال ۱۹۶۳ منتشر شد، رمان بهتری است.

باله جذامیان روز ۱۱ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۹ مهر ۱۴۰۱) همراه با ۱۵ داستان کوتاه و متن یک نمایشنامه رادیویی از آرشیوهای کوهن که همگی بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۱ نوشته شده‌اند، منتشر خواهد شد.

ارسال نظر