اتباع ایرانی اوکراین می‌توانند از کشورهای همسایه خارج شوند

 با آغاز حمله روسیه به اوکراین (روز پنجم اسفند) سفارت ایران درخواست خروج فوری از اوکراین را به شهروندانش صادر کرد. حالا این امکان برای اتباع ایرانی اوکراین فراهم شده است. 

اتباع ایرانی اوکراین می‌توانند از کشورهای همسایه خارج شوند

با آغاز حمله روسیه به اوکراین (روز پنجم اسفند) سفارت ایران درخواست خروج فوری از اوکراین را به شهروندانش صادر کرد . حالا این امکان برای اتباع ایرانی اوکراین فراهم شده است.

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا منوچهر مرادی سفیر ایران در اوکراین در توییتی نوشت: ‏«خوشبختانه با پیگیری سفارت در ‎اوکراین، تلاش همکاران وزارت خارجه، همراهی صمیمانه سفرای محترم در ورشو، بوداپست و بخارست و حمایت وزیر محترم امور خارجه، امکان خروج اتباع ایرانی از اوکراین فراهم گردید. امیدوارم هم‌وطنان عزیز به سلامت به دامان میهن برگردند.»

وی همچنین در توییت دیگری نوشت : ‏«طی دو روز گذشته و پس از تشدید تنش در ‎اوکراین، از محل اسکان برخی ‎ایرانیان مقیم و خوابگاه دانشجویان بازدید و با جمعی از آنها به گفت‌وگو نشستم. ضمن ارائه گزارشی از اقدامات سفارت در جهت خروج امن هموطنان از اوکراین، به درخواست‌ها و نگرانی‌های شان گوش دادم. تا پایان، در کنار آنان هستم.»

ایرنا هم از گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه اسلواکی نوشت که خواسته جهت ورود اتباع ایرانی از اوکراین به اسلواکی بدون دریافت روادید همکاری و مساعدت لازم را اعمال کند.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: «تصمیم داریم اتباع خود را پس از ورود به کشورهای همسایه اوکراین و از جمله اسلواکی از طریق پرواز به جمهوری اسلامی ایران منتقل کنیم.»

ایوان کورکوک وزیر امور خارجه اسلواکی نیز با استقبال از پیشنهاد وزیر امور خارجه، از آمادگی کشورش برای همکاری و مساعدت به شهروندان ایرانی جهت خروج از اوکراین از طریق مرزهای اسلواکی بدون نیاز به روادید خبر داد.

ارسال نظر