اوکراین از هکرها کمک خواست

دفاع از زیرساخت‌های حساس اوکراین و همچنین حملات سایبری جاسوسی علیه نیروهای روسی دو وظیفه‌ای است که دولت اوکراین از گروه‌های هکری کشورش درخواست کرده است. 

اوکراین از هکرها کمک خواست

به نوشته روزنامه گاردین، همزمان با حملات ارتش روسیه به شهرهای مختلف در اوکراین ، درخواست از داوطلبان گروه‌های هکری زیرزمینی از سوی دولت کی‌یف مطرح شده است.

دولت اوکراین از هکرها و کارشناسان امنیت سایبری خواسته تا از طریق «گوگل داکس» درخواست خود را ارائه کرده و تخصص خود از جمله توسعه بدافزار را مطرح کنند و در وبسات خود نوشته است: «جامعه سایبری اوکراین! زمان آن رسیده تا به دفاع سایبری از کشور بپردازید.»

«ایگور اوشف» موسس یک کمپانی امنیت سایبری در کی‌یف، به رویترز گفت که این پست را به درخواست یکی از مقام‌های ارشد وزارت دفاع اوکراین منتشر کرده است.

این کمپانی به همکاری با دولت اوکراین در زمینه دفاع و پشتیبانی از زیرساخت‌های حساس کشور مشهور است.

اوشف همچنین گفت: داوطلبان به دو واحد سایبری دفاعی و تهاجمی تقسیم می‌شوند؛

  • بخش دفاعی مشغول دفاع از زیرساخت‌های دولت از جمله نیروگاه‌های تولید برق و سیستم ‌آب است. در جریان حمله هکری ۲۰۱۵ که هکرهای روسی در آن دست داشتند، برق ۲۲۵ هزار مشترک اوکراینی قطع شد.
  • واحد تهاجمی نیز به ارتش اوکراین در انجام جاسوسی دیجیتال علیه نیروهای مهاجم کمک می‌کند. نیروهای نظامی روسی در کشور ما هستند و ما باید بدانیم آنها چه می‌کنند.

همچنین بخوانید: سفارت ایران درخواست خروج فوری از اوکراین را به شهروندانش صادر کرد

منبع: ایسنا

ارسال نظر