آمار کرونا ایران ۴ اسفند | شناسایی ۱۵ هزار و ۳۴۰ بیمار در یک روز

اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا ایران ۴ اسفند را منتشر کرد که از جان باختن ۲۲۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر می‌دهد. 

آمار کرونا ایران ۴ اسفند | شناسایی ۱۵ هزار و ۳۴۰ بیمار در یک روز

آمار کرونا ایران ۴ اسفند

در اطلاعیه امروز وبدا آمده است:

تا کنون ۶۲ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۶۴ نفر دُز اول، ۵۵ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۶۹۸ نفر دُز دوم و ۲۲ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۳۵ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۰ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۷۹۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۴۵۳ هزار و ۱۲۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۴ اسفندماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵ هزار و ۳۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۳۳ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۷۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۵ هزار و ۷۲۶ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۵۶۱ هزار و ۳۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۹۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۶ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۳۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۶۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۴۷ شهرستان در وضعیت زرد هستند و هیچ شهرستانی در وضعیت آبی قرار ندارد.

آمار کرونا ایران ۴ اسفند

مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا نیز از افزایش مرگ و میر کرونایی تا ۲ هفته آینده با اوج پیک امیکرون خبر داده است. توصیه می‌شود با رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون از خطر اوج گیری امیکرون و افزایش تلفات پیشگیری کنیم.

ارسال نظر