محیط‌بانان هدف حمله مسلحانه دسته جمعی شکارچیان قرار گرفتند

محیط بانان شبه جزیره میانکاله، مورد حمله مسلحانه بیش از صد نفر شکارچی غیرمجاز سوار بر قایق‌، قرار گرفتند.

محیط‌بانان هدف حمله مسلحانه دسته جمعی شکارچیان قرار گرفتند

حمله مسلحانه دسته جمعی شکارچیان به محیط بانان میانکاله

حسین علی ابراهیمی مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: «این شکارچیان غیرمجاز در منطقه آشوراده در حالی که صورت‌های خود را پوشانده بودند، با سلاح‌های شکاری به سمت محیط‌بانان تیراندازی کردند که در اثر این تیراندازی‌ها تعدادی از محیط بانان مورد اصابت ساچمه‌های تفنگ شکاری این افراد قرار گرفتند.»

حمله شکارچیان غیرمجاز به محیط بانان میانکاله، اگرچه در سال‌های گذشته نیز سابقه داشت و به‌طور مثال در ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ سبب زخمی شدن چهار محیط بان شده بود، اما حملات اخیر این بار گسترده‌تر از گذشته و به نوعی بی سابقه بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: «چند شکارچی متخلف که به سمت محیط بانان تیراندازی کرده بودند، با کمک نیروی انتظامی دستگیر و قایق‌های آنان ضبط شده است.»

ابراهیمی خواستار برخورد جدی نهاد‌های امنیتی، قضایی و انتظامی استان‌های مازندران و گلستان با مسببان این رفتار ناشایست شد.

شبه جزیره میانکاله، خلیج گرگان و جزیره آشوراده، بخشی از پناهگاه حیات وحش ۶۸ هزار و ۸۰۰ هکتاری میانکاله هستند که ۲٫۸ درصد مساحت کل استان مازندران را شامل می‌شود.

پناهگاه حیات وحش میانکاله یکی از ۹ ذخیره‌گاه زیست‌کره و اولین تالاب ثبت شده ایران در کنوانسیون جهانی تالاب‌ها است که در تابستان کانون زاد آوری اگرت ها، حواصیل، پرستو و گلاریول‌ها و در زمستان یکی از مکان‌های مهم زیست پرندگان مهاجر است.

می‌توانید بخوانید: معرفی زیباترین جاهای دیدنی مازندران

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر