مصوبه افزایش حقوق سربازان در سال 1401 لغو نشده است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ لغو مصوبه کمیسیون درباره افزایش حقوق سربازان در سال 1401 را تکذیب کرد و گفت این مصوبه در صورت تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان سال آینده اجرا می‌شود.

مصوبه افزایش حقوق سربازان در سال 1401 لغو نشده است

افزایش حقوق سربازان در سال 1401 منتفی نشده

شهریار حیدری در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر منتفی شدن افزایش حقوق سربازان در سال آینده گفت: «حقوق سربازان از محل تبصره ۷ بودجه تأمین می‌شود، لذا ربطی به موضوع خرید سربازی ندارد که برخی می‌گویند به دلیل لغو شدن مصوبه قبلی تلفیق برای خرید سربازی به دنبال آن افزایش حقوق سربازان در سال آینده منتفی می‌شود.»

وی تأکید کرد: «بر این اساس حقوق سربازان در سال آینده طبق مصوبه مجلس افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوعی است که ستاد کل نیروهای مسلح هم با آن موافق بوده و حتی بر ضرورت آن تأکید داشت.»

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ درباره نظر ستاد کل نیروهای مسلح درباره کارت معافیت رایگان برای سربازان متأهل با ۳۰ سال سن و دارای دو فرزند گفت: «ستاد کل درباره خرید خدمت سربازی مخالفت کرد که دلیل آن سواستفاده از این مصوبه بود. بعد از آن کمیسیون تلفیق تصویب کرد که سربازان مشمول با ۳۰ سال سن و دو فرزند به صورت رایگان کارت معافیت دریافت کنند. در این باره اشکالاتی وجود دارد ولی قرار شد که به مدت یک سال اجرایی شود تا باعث سوءاستفاده نشده و درعین حال هم آیین‌نامه آن توسط دولت و ستاد کل نوشته شده و در آن چارچوب، اجرایی شود.»

حیدری یادآور شد که اجرای این موارد یعنی افزایش حقوق سربازان و اعطای کارت معافیت رایگان برای سربازان با ۳۰ سال سن و دارای دو فرزند منوط به تصویب در صحن علنی و تأیید شورای نگهبان است که در این صورت برای سال ۱۴۰۱ اجرا می شود.

همچنین بخوانید: مصوبه خرید خدمت سربازی لغو شد

چندی قبل کمیسیون تلفیق افزایش حقوق سربازان در سال آینده را تصویب کرد که در توضیح این مصوبه محسن دهنوی نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: «حداقل حقوق سربازان در سال آتی به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد رسید. حقوق ماهیانه سربازان متاهل نیز ۵ میلیون تومان خواهد شد.به طور میانگین، حقوق سربازان نسبت به امسال ۳ برابر می‌شود تا بخشی از آلام این عزیزان التیام یابد. لذا حقوق سربازان مجرد غیرعملیاتی معادل ۶۰ درصد یک پایور، سربازان مجرد عملیاتی معادل ۷۵ درصد یک پایور و سربازان متاهل معادل ۹۰ درصد یک پایور خواهد شد.»

‏وی ادامه داد: «پارسال، متوسط حقوق سربازان ۳۰۰ هزار تومان بود؛ این رقم امسال به ۱.۵ میلیون تومان رسید و سال بعد بالای ۳.۵ میلیون تومان خواهد شد. در سال ۱۴۰۱، هیچ سربازی کم‌تر از ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.»

منبع: ایسنا

ارسال نظر