رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه بندی معلمان

معاون وزیر آموزش و پرورش از رفع ایرادهای وارده از سوی شورای نگهبان به طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه بندی معلمان

ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه بندی رفع شد

لایحه رتبه‌بندی معلمان که پس از بررسی شورای نگهبان، برای برطرف کردن برخی ایرادات و ابهامات، دوباره به مجلس برگشت خورد ه بود، حالا رفع ایراد شده و قرار است به مجلس تقدیم شود.

عباس نجار معاون آموزش و پرورش در این رابطه گفت: «ایرادهای وارده از سوی شورای نگهبان به طرح نظام رتبه‌بندی معلمان برطرف شده و این لایحه در روزهای آینده تقدیم مجلس یازدهم می‌شود.»

به گفته معاون اداری، برنامه‌ریزی و منابع‌انسانی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به اینکه ایرادهای مد نظر شورای نگهبان برطرف شده، امید زیادی داریم که لایحه رتبه‌بندی خیلی‌زود در مجلس تصویب شده و بعد هم برای اجرا توسط ریاست‌جمهوری ابلاغ شود.

نجار می‌گوید ارتقای شأن، جایگاه و منزلت معلمان را یکی از اهداف اجرای طرح رتبه‌بندی است و معلمان تحصیل‌کرده و فرهیخته ما نباید دغدغه مالی داشته باشند و دولت سیزدهم برای رفع مشکلات مالی معلمان و همچنین پاسخگویی به مطالبات آنها با برنامه وارد میدان کار شده است.

هدف از تغییر مدیران کل استان‌ها چیست؟

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر و تحولات مدیران کل در استان‌ها می گوید هدف از تغییرها افزایش کیفیت اجرای برنامه‌های سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است و برای حرکت به سوی تعالی و پیشرفت در حوزه اهداف نظام آموزشی کشور به این تغییرها و تحول‌ها نیازمندیم.

نجار همچنین با ذکر اینکه معلمان باید از بین افراد دغدغه‌مند و فرهیخته گزینش شوند می‌گوید: برای اینکه دانش‌آموزان و محصلان امروز ما به فرهیخته‌های در آینده مبدل شوند، باید افراد فرهیخته را در جایگاه معلمی به کار بگیریم و به همین خاطر معاونت منابع انسانی وزارت‌خانه در این حوزه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده که به زودی در این باره اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان زمان زیادی طول کشیده و در روزهای اخیر باز هم شاهد اعتصابات سراسری معلمان در کشور بودیم. اجرای رتبه بندی قرار بود از شهریور امسال برای معلمان اعمال شود که احتمالا با طولانی شدن روند بررسی، به سال ۱۴۰۱ موکول می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر