با لنز چشمی سونی از محیط اطراف فیلمبرداری کنید

اگر شما هم جز طرفداران مجموعه فیلم های "ماموریت غیر ممکن" بوده باشید، حتما با شخصیت Trevor Hanaway آشنایی دارید. فردی که با استفاده از لنز چشمی قادر به ثبت و ضبط اسناد مهم بود.اکنون شرکت سونی با تلفیق دانش تکنولوژی و علم پزشکی، ویژگی ضبط فیلم را به لنزهای چشمی اضافه کرده است.

با لنز چشمی سونی از محیط اطراف فیلمبرداری کنید

به گزارش کلیک، برای بسیاری از افراد ضبط تصاویر به صورت لحظه به لحظه و پخش آن نقشی حیاتی دارد. شرکت سونی این روزها پروژه ای را به نام خود ثبت کرده است که آرزوی ضبط و پخش تصاویر از طریق چشم را محقق کرده است. این لنز چشمی، قادر است از تصاویر مورد نظر فرد عکس برداری و یا فیلم برداری کرده و در آن واحد تصاویر را به صورت بسیار واضح برای مخاطب نمایش دهد. شما در این روش توانایی فوکس، زاویه بندی و تنظیم نور را نیز دارا هستید.

شرکت سونی با در نظر گرفتن آناتومی چشم انسان تنظیمات را به گونه ای در نظر گرفته است که فرد با هر پلک زدن و یا چشمک قادر است منظره مورد نظر را بزرگ نمایی و یا تغییر زاویه دهد. این روش که بوسیله سنسورهای هوشمند فیزیوالکترونیکی تعبیه شده در لنز عمل می کند، با تخمین تعداد پلک زدن کاربر، این تنظیمات را بر روی تصاویر اعمال می کند. حتی شما با پلک زدن قادر به کادر بندی در تصاویر نیز هست.

سونی همچنین در ابتکار اخیر خود تمهیداتی اندیشیده که شخص با چرخاندن سر می تواند زاویه دید خود را در تصویر برداری عوض کند. این لنز هوشمند به وسیله محرک های الکترومغناطیسی می تواند در طول یک روز انرژی مورد نیاز لنز را تامین کند.

شرکت سونی تنها ابر قدرت پیشگام در ساخت چنین گجتی نیست. پیش از این شرکت سامسونگ نیز به منظور اعمال پزشکی لنز چشمی با خاصیت تصویر برداری طراحی کرده است. همچنین انستیتو پزشکی سوئیسی نیز با طراحی لنزی هوشمند، با بزرگنمایی تصاویر مشکل بسیاری از بیماران چشمی را برطرف کرده. شرکت گوگل نیز از این رقابت دور نمانده است و با طراحی لنزی حساس به نور خورشید(گرفتن انرژی) پای در این راه گذاشته است.

انتظار می رود با ورود این تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن لنزهای چشمی با قابلیت ضبط و عکس برداری، معضل بسیاری از افراد برای ثبت لحظات حل شود.

منبع: digitaltrends

ارسال نظر